01 Kasım BELMONT İstatistikleri (JOKEY-ANTRENÖR)HERAKLES Bu sene farklı görüntü ortaya koyan safkan elde ettiği üç  birinciliği de bugünkü koşu mesafesi olan 1200 metre sentetik kumda yaparken çokta sert rakipleri geride bıraktı. Önde numarayı alıp koşunun temposunu ayarlayacak olan isim uyum içerisinde olduğu jokeyi ile günün ilk bankosudur.

ULAN BATOR Geçtiğimiz yıl uzun mesafeli yarışlarda grup birinciliği bulunan bu sene ise tek katıldığı yarışını zorlanmadan kazanan safkan sertleşen rakiplerinin olması işini zorlaştırabilir. Fakat Usta jokeyi ve iyi hazırlıklarıyla günün bir diğer bankosudur. 

1. Koşu: 161 gün önce gösterişli bir şekilde Makambo ve Blue Victory önünde kazanan Proxy yaptığı çalışmasında ahırdaşı Gaziborakhan'ı andıran bir görüntüsü vardi. Çalışmasında bu pistte de koşmayı sevdiği görülüyor. Didactic idman pistinde resmen koşmak için doğduğunu gösteriyor bariyerleri beşer beşer atılıyordu neredeyse yaptığı galop da harika idi. Bu iki ismin arasında kıyasıya bir mücadele bekliyordum. Günün ilk ayağında ise sürprize imza atacak olan isim Lions Rose olabilir. İlk yarısını kazandıktan sonra grup yarışlarında bekleneni veremeyen safkan idman pistinde çok dolu dolu idi.

2. Koşu: Yeşil Yol, Günyüzü, Hülaguhan ve kazanç olarak milyon barajını aşmış Turabi ile anne baba bir kardeş olan Ataker ve idman pistinde gövde gösterisi yapan Helintay ihmale gelmeyecek isimlerdir. Yarışta bana göre en iddialı olacak isimlerin arasındaki bu iki isim ihmal edilmemelidir. Birçok sürpriz at gözüme çarptı desem yanlış olmaz.

3. Koşu Görüyorsunuz anlatmaya gerek olmayan bir isim Gazi 5. Ve gaziye gidip en sağlam çıkan isimlerin başında geliyor formu her geçen gün artıyor. Gazi günü sitenin yazarları ile aramızdaki iddiada Ulan Bator demiştim ve müthiş esgalli safkan tabelanın hemen dibinde yer almıştı. Copperfield ve Chery Chery Lady birbirini yerken düzlük üzerine kadar arkalarına yatacak olan Ulan Batur kazanacaktir. Günün bankosu olarak öneriyorum.


Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.