Dün sizlerle paylaştığım Adana ikinci altılı kurgumla başarı sağladık ve cüzi bir miktar ikramiye elde ettik. İstanbul ikinci altılıyı ise ikramiye vermez diyerek beşinci ayakta altı at yazmakla kaybettim. Oysaki son ayakta önerdiğim iki safkan ikili bitirdi ve bankom da kazandı. Beşinci ayağı az atla geçip sekiz at yazdığım ikinci ayağı H deseydim, o da olacaktı. Nasip değilmiş.

HOPEFUL: Adana'dan aprantisiyle beraber gelen safkan, son koşusunda Öine Of Fire'ın hemen dibinde bitirmişti. Mine Of Fire, daha sonra İstanbul'da etkili bir ikincilik yaptı. Hopeful'un kazandığı altı yarışın ikisi ise bu mesafede. Kısrak kum pistte mesafe ayırt etmeyen bir yapıya sahip olduğunu da yarışlarında gösterdi. Bugün ayrıca ekürisi Lady Tulpar da onunla birlikte koşacak ve de onun da kısa mesafede ne denli etkili olduğunu biliyoruz. Bugün yarışın da erken tempoya bineceğine inanıyorum. Ankara'da aprantisinin nezaretinde 1000 metrelik çalışmasındaki 400'ü 25, 1000'i 1.03 derecesi de formunun iyi olduğunu anlamamıza yetiyor. Geriden gelen atların daha şanslı olacağını düşündüğüm mücadelede günün alternatif teki olarak değerlendirilebilir.

ARKANSAS SOUL // AKSAKALLI-PERFECT RUNNER: Bu koşuda benim sprinter atlara yarayacağına inandığım bir mücadele olarak ön plana çıkıyor. Arkansas Soul, Bursa'nın iyi sprinterlerinden biri ve de jokeyi Onur Öztürk ile iyi bir uyumu var. Daha önce katıldıkları yedi koşuda bir kez tabeladan düşerken iki kez kazanma başarısı gösterdiler. Ayrıca safkan, her mesafede iyi koşuyor. Daha önce 2000 metrede kazandığı yarışlar bu koşu için bize referans olabilir. Aksakallı'nın bugün öne yakın takip edeceğine inanıyorum. Olur da tempoyu verirse bu elbette sprinter ekürisi Perfect Runner'ın da şansını yükseltiyor. Gerçi bence o da bugün gidişat sebebiyle ekürisi kadar şanslı görünüyor. Bu koşunun da bu iki safkan yazılarak geçilebileceği inancındayım.

KUZEN: Son koşularında daha üst gruplarda iyi yerlerde bitirdi. Bu yarışlarında Zeki Dayı, Şahin Tepesi, Kral Artur, Gergin, Beyza Sultan, Benyoğum, Bütünay, Acartürk gibi isimleri gerisinde bırakırken Özpar, Alemin Kralı, Egenin Aslanı, Cankurtbey gibi atlarla da çok yakın ara bitirdi. Bugün kilosu ağır ancak ben bu grupta bu kiloyla zorlanmadan kazanacağını düşünüyorum. Çünkü uzun zamandır idmanlarını aksatmadan devam ettiriyor ve de toplamda 1200'ü 1.24 yaparken son 400'ünü de 28 içerisinde koşuyor. Verilen aradaki çalışmalarını genel olarak incelediğinizde safkanın istikrarlı dereceler çıkarttığını ve de  iyi durumunu muhafaza ettiğini görebilirsiniz. Bugün aprantisi ile daha önce bir kez koştu ve gerilerde bitirdi ancak ben Kuzen'in kaba kum yarışlarını hiç ciddiye almıyorum. İlk koşusunda kazanması dışında bir daha tabelaya giremedi. Bekir Mert Mırık ise şimdiye kadar bindiği safkanlarla %9 kazanma ve de %43 tabela oranına sahip. Yani orta derece at binen bir apranti. Eğer yarış içerisinde bir hata yapmaz ise bence bugün o da birinciliklerine bir yenisini ekleyecektir. 

Bugün Petrocelli'yi de ikinci banko olarak önermiştim ancak yorumlarımı yazdıktan sonra koşudan çıkartılınca orayı kapatmak zorunda kaldım ve kurgum da bozuldu, diyebilirim. Nasibimizde varsa olur. Herkese bol şans diliyorum.


Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

2.8.3.4.7.10.1.6 
4.6.10.1.2.7.3.5.13.15 // 8.14.12.9
7 HOPEFUL // 5
2.5
4.2.6 // 7.8
1 KUZEN BANKO

33.6 TL // 156.8 TL