Yarışların yeniden başlaması tam bir kabusa dönüştü. Gerçekten de uzak durulması gereken programlar. Hiçbir koşu, hiç kimsenin istediği ya da düşündüğü gibi olmuyor. Tutan kuponlara bakıyorum, 800 Lira-1000 Lira ki onlar da sürpriz atları ya iki atta bulmuşlar ya da tek atmışlar. Yani anlaşılan direk bu atların ilgilileri. Seyisidir, antrenörüdür vs. Her ayak patlıyor, her koşu bomba. Birini bulsak öbürü yok. Elimizden geleni yapıyoruz. Bir hafta içinde her şeyin normale döneceğini düşünüyorum. Bütçemizi sarsmadan şansımızı arayıp seyir zevki yapalım. 


Bugün geniş yorumlar yapmayacağım. Ancak sakın her koşuda neredeyse her ata genişçe yorum yazmaktan vazgeçtiğimi düşünmeyin. Yarışlar biraz otursun, biz de boş yere enerji sarf etmiş olmayalım. İnşallah ilerleyen günlerde güzel ikramiyeler alacağız. 2. KOŞU: 

DENİZLİ 

Nerede bir Native Khan yavrusu görsem hemen gözüm kayıverir. Çünkü tayken kısada, üç yaşlılığında ve sonrasında ise uzunda her türlü koşuyorlar. Hele bir de iyi ekürinin elindeyse mutlaka değerlendirmek gerekir. Kardeşi Yakitori, ilk koşusunu Bursa'da 1100 metrede kazanmıştı. Diğer kardeşi Wasahof uzunda çok başarılı ama tayken 1400 metrede iki yarış kazandı. Benim Denizli'ye daha fazla güvenmemin sebebi ise babasının Native Khan olması. Murat da dünkü Rebel Yell yarışını unutturmak için gayret gösterecektir.

OPS I DID IT AGAIN, İstanbul'da Deniz Yıldız kardeşimle 400 metreyi 22 rahat yaptığı galobu çok güzel. İstanbul'da maidene kaydı vardı ama burada koşmayı tercih ettiler. Baba biraz uzuncu ama anneden şansı var. DELİ BOZUK, Nurettinle yaptığı 400 metreyi 27, 800 metreyi 52 çok rahat galobu fena değil. Gazi kazanan babası Renk, iki yaşlılığında 1000 m-1300 metre arası yedi yarış kazandı ve ayağına çabuk, süratli bir attı. O zaman deselerdi ki bu at Gazi kazanacak, gerçekten kahkahalarla gülerdim. Çünkü kısada o kadar iyi bir atın, 2400 metreyi çıkaracağını düşünmek bana göre abesti. Bakalım oğlu da babasına yakışır bir yarış yaparak kazanabilecek mi?


5. KOŞU: 

UYGUR

Geçen sene İstanbul'da biri sentetik, diğeri çim pist olmak üzere iki yarış kazanan Aldis'le hem anneden hem de babadan kardeş. Aldis'in yarış hayatı kısa sürdüğü için onun uzun mesafedeki yarışlarını izleyemedik. Anneden kardeşlerine geçecek olursak Ashraqa gözümüze çarpacaktır. Bu safkan da kumda ve sentetikte toplam altı yarış kazandı. Çimde de iyi gruplarda ikincilikler yaptı. Ama bizim asıl ilgimizi çeken anne kardeşi 2100 metrede Grup 1 Harem koşusunu kazanan, Grup 1 Byerley Turk'te dördüncü olan, Açık 2 Santalin üçüncülüğü, Grup 2 Zühtü Erişen, Açık 3 Dolmabahçe koşusunda birincilikleri bulunan ADAKARASI. 

Safkan, 7. koşudaki 1500 metre çimdeki Bursa Emniyet Müdürlüğü Koşusu'ndan silinip burada koşmayı tercih etmiş. Ayrıca Tolga kardeşim de Hads Above'la kazanmıştı ama ona binmemiş. Yarışta mesafe tecrübesi olan birçok at var. Şimdi saymaya kalksak sayfa dolar. Ama derseniz ki yok mu kardeşim bomba bir at. Chi'nin, Free Chi'nin kardeşi ÇIMA ÇIMA ilk defa böyle uzun mesafede ve çimde koşacak. Birden biçim değiştirip çok değişik bir yarış yapabilir. Bursa'nın aprantisi Halil de sürprizi sever.


6. KOŞU

KARAÇETİN

Uzun zamandır bu atın çimde koşmasını bekliyordum. Kısmet bugüneymiş. Çünkü iki tane kaliteli kardeşi var ve ikisi de çimde çok iyi koşuyorlar. Biri Zabalam, öbürü de Bertaraf. İş ki ikisi de uzunda çok iyiler ve bugün de mesafe tam istediğim gibi. Zaten son dört yarışında bu atın iyi bir uzun mesafe atı olduğunu da anlamışsınızdır. Tırnakları çime değdiğinde çok daha farklı bir at izletecektir. Mahsun da çok uzun zamandır elleriyle hazırladığı ve hep başka jokeylerin bindiği bu atla pistlere ilk çıkışında ekmeğini yiyecektir. 

NOT: Şablonun altındaki bağlantıdan KARA KAMÇI'nın İSTANBUL tahminlerine ulaşabilirsiniz.
Hasan Kurtuluş Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.3.7.6.1
1.6.4 // 7.2
4.9.12.1.7
2.1.13.3.7.4
5 UYGUR BANKO
7 KARAÇETİN // 4.8

31.5 TL // 157.5 TL 

2. ALTILI

5 UYGUR BANKO

7 KARAÇETİN // 4.8
5.10.11.7.12
7.1.6.4.5.2
11.2.3.1.4.10.8.7
2.9.1

50.4 TL // 151.2 TL 


YAZARIMIZ KARA KAMÇI'NIN İSTANBUL 1 ve 2. ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ YAYINDADIR.. BURSA TAHMİNLERİMİZ SABAH YAYINDA...
Yarışan At Ücretsiz At Yarışı Tahminleri paylaştı: 11 Haziran 2020 Perşembe