UYGUR // VICTORINA: Kısa vadeli yarıştan kaçarak bu koşuyu tercih eden Uygur, Adakarası gibi klas bir safkanla anneden kardeş. Bugün ilk kez çim piste çıkacak ve gerçekten performansını merak ediyorum. Burada Tolga Yıldız'ın üç attan inerek onu tercih etmiş olması da çok önemli bir veri olarak karşımızda duruyor. Son iki startında mesafeye yatkınlığını gösteren Uygur'un bugün de çim pisti ne kadar sevdiğini göstereceğine inanıyorum. Victorina'nın ana kardeşi Madam Alya, kısa mesafeli kum pist yarışlarında başarılı bir safkan ancak Victorina bugüne kadarki yarışlarında hem çim pistte hem de uzun mesafede koşabileceğini ispatladı. Uygur'la beraber yarışın en iddialı ismidir.

KARA ÇETİN // YÜREKLİ TAY: Kara Çetin, bugün ilk defa çim piste çıkıyor ki orjini bize onun tam bir uzun mesafe çim pist atı olduğunu söylüyor. Safkan 4. koşuda buraya nazaran biraz daha sert rakiplerinin arasından kayıt sildirdi. Bu da bana bu yarışı hedef yaptığını işaret ediyor. Mahsun Demirbaş ilk kez binecek olsa da çok uzun zamandır idman pistinde hep bu safkanla beraberdi. Çim pistte sınıf atlamasını beklediğim bir at olduğunu da söylemek istiyorum. Yürekli Tay son startında Özekan gibi bir safkana potoda kaybederken Acıdilli Fatih, Akağaç gibi burada koşsa açık ara favori çıkacak safkanları gerisinde bırakmayı başardı. Evvelki senelerde bu pistte ve bu mesafede bir kez kısa vadeli yarışta üçüncü olurken bir kez de şartlı koşu kazanan safkandan bugün de çok etkili bir yarış bekliyorum.

TOMİRİS: 52 ve 53 kg koştuğu yarışlarda sadece bir kere geçildi. Zaten bu denli süratli bir safkanı bu kilolarlar bu tip grupların geçmesi de zor gibi. Bir başka ilginç istatistik de bu safkanın Bursa'da katıldığı 13 yarıştan 10 birincilik çıkartmış olması. Geçildiği koşulardan biri, 2000 metre ve de Tomiris için çok uzun. Daha evvelinde beş kez kazandığı uyumlu binicisi ile çıktığı gibi bitirir ya da zaman zaman yaptığı gibi iki giderek düzlükte noktayı koyar. Günün ilk bankosudur. BRAVE KING: Maidenden çıkarken geçtiği rakiplerinin arasında Baldemar da bulunuyor. Fakat bu safkanda benim en çok ilgimi çeken şey, Grup 1 Fatih Sultan Mehmet Koşusunu kazanan Non Stop'la ana baba bir kardeş olması. Bu da demek oluyor ki orta ve de uzun mesafede hem çimde hem de sentetik pistte başarılı bir at olmaya aday. Son katıldığı yarıştaki kilosu 63'tü ve o gün Gökhan Yıldız, düzlüğe kadar gerilerde bekleyip sonlarda biraz yokladı. O sıkletle yürütmesi de pek kolay değildi. Bugün bu grupta rakip olabilecek Rekova, bir yıldan fazladır koşmuyor. Diğer iyi denilebilecek safkanlara göre ise nefes avantajı var. Eğer yarış içerisinde bir aksilik yaşamazsa buradan birincilik çıkartacağını düşünüyor ve de günün alternatif teki olarak öneriyorum. 

NOT: KARA KAMÇI, NALKAPON ve YİĞİT CAN At yarışı tahminleri, artık, YARIŞAN AT (www.yarisanat.com)'da yayınlanmaktadır. Şablonun altındaki bağlantıdan ulaşabilir ya da doğrudan siteyi kendiniz ziyaret edebilirsiniz.Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

5.6 // 12.7.4
7.4 // 9.3.8 
12.7.10.11.5
7.1.2.4.5.6.3.8
11 TOMİRİS BANKO
9 BRAVE KING // 1

11.2 TL // 140 TL 


YAZARIMIZ KARA KAMÇI'NIN İSTANBUL 1 ve 2. ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ YAYINDADIR.. BURSA TAHMİNLERİMİZ SABAH YAYINDA...
Yarışan At Ücretsiz At Yarışı Tahminleri paylaştı: 11 Haziran 2020 Perşembe