Özpar kum cim demeden etkili yarışlar yapan kaliteli bir safkan hep söylüyoruz ya yarış kayıtta kazanılır diye Özpar da onlardan birisi geçen KV yarışta 3. olduğu gruptan kaçıyor ,bugün son ayak kaçtığı grup, ve bu yarışa geliyor. Son ayak koşulacak olan yarış 56 bin TL ikramiye iken Özpar 36 bine geliyor zira grup çok uygun onun için. Özpar hedefleyerek geldiği bu koşuda günün alternatif teki olmayı hak ediyor.

Denizim istese dün Istanbul'da koşulan 23 Nisan koşusuna iştirak edip Can Kardeşlerin sıkıştığı ve Abuş'un kazandığı koşuda iyi bir sonuç elde edilebilirdi fakat safkan geçen sene çok yoruldu ve iyi bir dinlenme ile gücünü topladı. Geçen yarışında rahat kazanan isim bomba gibi geliyor yavaş yavaş vites arttıran isim için kolay bir grup birinci olması için hiçbir engel yok istediği tempoyu verecek önde birbirini yiyecek isimler de mevcut düzlük üzerine kadar arkalarına yatacak ve iyi bir sonuç alacaktir.

Budunalp daha önce uzun uzun Twitter'da kan hattından bahsettiğim ismi daha önceki yarışlarında zor gruplarda dahi önerdim. Geçen yarış güzel bir sürpriz yaptı ve kazandı üstündeki jokeyi de boş kilolarda iyi bindiğini düşünüyorum. Bu kadar denk orijinlerde kilo farkı ile Budunalp kazanacaktır diye düşünüyorum.

MONTEGO Hiç alışık olmadığı Adana kumunda bir yarış gördükten sonra geçen hafta uzun mesafeli çim yarışında etkisiz olmasına rağmen yeniden toparlanan isim geçtiğimiz yıl İstanbul'da daha sert isimleri geride bırakmıştı. İki gün önce U.Temur ile 28//56 çok rahat galobunda dinç görünüp sevdiği mesafede sürpriz adayımdır.