Bugünkü programa baktığımda Müslüm Çelik'in çok başarılı olacağını düşünmeme sebep olan birçok at var. Bunlardan ilki birinci koşudaki 12 Royal Eagle. Makine provasında 23.4 çalışarak yaparak en iyi dereceyi çıkartan safkan, orjin bakımından çim piste çok yatkın. Petekcan ve de Ceylincan gibi, kısa ve de orta mesafeli çim yarışlarında çok başarılı iki anne kardeşi var. Zaten orjini çime çok yatkın. Tay yarışı olduğu için riske girmeye değer mi bilmiyorum ama küçük kuponlarda o risk alınır. 

İkinci koşuda ilk bakışta dikkat çeken iki tay var: 9 Kabaklı, 4 Barışın Gücü. Bunlardan Kabaklı, beşinci koşudaki Yoldaşhan'la anadan kardeş. Bu orjin kum piste ve de özellikle kısa-orta mesafeye çok yatkın bir orjin. Bugün Müslüm Çelik'in iç kulvar avantajını da çok iyi kullanarak bu safkanı potoya kadar birinciik mücadelesinin içinde tutmasını bekliyorum. Barışın Gücü ise klas atlardan Yalnızefe ile ana baba bir kardeş. Hışman Çizik, dün iki yarış kazanarak bizlere ne kadar formda olduğunu gösterdi. Bugün ilk kez Ankara pistinde koşacak olan tayıyla o da birincilik mücadelesine dahil olmasını beklediğim atlardan biri. 11 Sozopol, orjin olarak çok beğendiğim bir at. Annesi, kalite safkan Cash Akçe ile anadan kardeş. Geçen sene Ankara'daki ilk yarışını 8 boy farkla gösterişli bir şekilde kazandıktan sonra çok sert rakipler arasında altıncı olmuştu ancak ben o rakiplerin bu safkana göre sert olduklarını söylemiyorum. Sadece koştuğu grup güçlü atlardan oluşuyordu, demek istiyorum. Çünkü onun da en az onlar kadar güçlü olduğunu düşünüyorum. O günden sonra bir daha koşmayan safkanın ufak tefek sorunları olduğu aşikar ancak Kahraman Ekürisi, yılların verdiği tecrübe ile bunu aşacak kabiliyette bir eküri. Uzun zamandır iç pistte sürdürdüğü çalışmaları ile nefes sorununu da ortadan kaldırmışa benziyor. Bugün sürpriz bir sonuç gerçekleştirmeye aday. Koşuda dikkatimi çeken bir başka safkan ise 4 Babaoktay. Üç yarışı da kumda ancak çim pistte ve de özellikle bu mesafelerde çok iyi koşmasını beklediğim bir at. Carbonaro ve de Torun Callas gibi atlarla anadan kardeş olduğunu da belirtmek lazım. 1 White Spear da her ne kadar bütün yarışlarını kum pistte yapmış olsa da orjin bakımından çim pistte de sırıtmayacak bir isim. Formda jokeyi Gökhan Kocaka ile 9 Rising Sory, çime ve de uzuna yatkın orjini ile bu ayakta şans vereceğim son safkan olacak.Bugün bütün gözler Gazi ikincisi 4 Kuzey Kafkasyalı'nın üzerinde olacak. Daha evvelinde bu mesafede kazanmışlığı olan safkan, uzun zamandır sürdürdüğü idmanlarının meyvesini toplamaya çalışacak. Rakiplerinin de belirli bir süredir koşmuyor olması, aradaki açığın kapanmasına yardımcı olacaktır. Eğer bugün olur da eksik koşarsa -ki ben bir yıllık aranın ülkemiz için uzun bir süre olduğunu düşünüyorum- Tendürek Koşusu galibi 3 İz Bırakan'ın buradaki en şanslı safkan olacağına inanıyorum. Yakın zamanda yarış görmüş olması da şansını üst seviyelere çekiyor. Geniş kuponlarda, mesafeye yatkınlığı ile 1 Alkandros bu yarışın sigortası olacaktır.

Tarkan Onar'ın dün koşan iki atının da ne kadar formda olduğunu hep birlikte izledik. Bu da benim burada gözümü -ağır kilosuna rağmen- 1 Alptuğhan'a çevirmeme neden oldu. Daha evvelinde Ankara pistinde yarış kazanan ve de üst seviye yarışlarda boy gösteren safkanın lehine gidişatta şansı çok fazla görünüyor. Mesafeyi iyi koşan 8 Yoldaşhan ve de yakın zamanda yarış gören isimler arasında olmakla beraber iyi gruplarda etkili koşan 5 Doru Yiğit, küçük ve de orta ölçekli kurgular için yeterli duruyor.

Yarışa şöyle bir göz gezdirdiğimizde önde giden veya önde gitmeye istekli birçok safkan görüyoruz: Starbir, Döver, Kırkdokuz, Özyel bunların başlıcaları. Bu da bana önde rahat bir tempo olmayacağı sinyallerini veriyor. Son üç birinciliği bu mesafede olan ve de bu birinciliklerinden ikisi 60 ve de 63 kg ağırlıklar altında olan 1 Reisoğlu da böyle yarışları çok seviyor. Özellikle aynı antrenörün atı Starbir'in ön tarafı karıştıracağını ve de Reisoğlu'na zemin hazırlayacağını düşünüyorum. Daha evvelinde benzer kilolarla daha sert grupları geçen safkanın etkili sprintiyle sonuca gitmesini bekliyor ve de banko olarak öneriyorum.Günün önemli koşularından biri 7. koşu. Polis Günü Koşusu'nda grup yarışlarda görmeye alışkın olduğumuz atları görüyoruz. 3 Rebel Yell ise bunlar arasından öne çıkan isim. Gerçi bugün temponun onun istediği ölçüde olacağını düşünmüyorum ama Ankara'da Grup 1 birinciliğinin bulunması ve de Murat Gündüzeli'nin de kendisinin binmesi bana güven veriyor. 

Günün diğer tay yarışında Müslüm Çelik'in elleriyle hazırladığı iyi orjinli 5 PRAISE, kendisi kadar iyi orjinli ve de çalışmalarında formda görünen ekürileri ile birlikte ilk sıradan yazılması gereken bir safkan. Ülkemizde daha önce bir tayı koşan ve de ben şampiyon bir tay vereceğinden emin olduğum Lilborne Lad'in aygırlığa başladıktan sonra koşacak ilk tayı 1 Amadis ile Symphonic Rhythm'in ilk tayı 9 Quick Rhythm'in burası için yeterli olduğuna inanıyorum.Günün dokuzuncu koşusunda ise favorim 2 Yağmur Gözlü olacak. Son dönemde bir kum pist atı olarak düşünülse de çim pistte de birinciliği olduğunu unutmamak lazım. Üst düzey yarışlardan sonra geçebileceği grup bulan 1 Oğlum Serkan, son olarak kazandığı Grup 3 yarışla 3 Başar, Yağmur Gözlü'nün en ciddi rakipleri gibi görünse de son koşusunun uzun geldiğini düşündüğüm 10 Hanamichi, boş kilolu 7 Wanpir ve de Kaizbert temsilcisi olup çimde iki yarış kazanan 4 Tumbul Çiçeği de bence burada şanslı olacaklardır.

Günün son ayağında ağır kilolu safkanlar benim en çok ilgimi çekenler. Çünkü bu safkanların hepsi daha önce sert gruplarda koştular. 3 Filibeli, 1 Akon, 2 Reina De Diamentes, 4 Samothraki, bu koşuda ilk tercihlerim olacaklardır. Bu koşuda hafif kilolu bir safkan yazmak gerekirse öncelikli olarak 12 Vlasletin yazılabilir. Geçen sene iyi grupta ikinci olurken Speedy Gunner'ı geçmişti. Bir de orjini beğendiğim 18 Krung Thep de bomba bir isim olarak kupona sıkıştırılabilir.

NOT: Kara Kamçı, Yiğit Can ve Nalkapon Dayı tahminleri bundan böyle www.yarisanat.com'da yayınlanacak. Şablonun altındaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

1.8.5 // 12.7
1 REİSOĞLU BANKO
3 REBEL YELL // 1.4.10
5.1.9
2.1.3.10.7.4
3.1.2.4 // 12.18

15.12 TL // 151.2 TL 

1. ALTILI

12 ROYAL EAGLE // 3.1.5.9
9.4.12.15.1.10
11.4.1.9
4.3 // 1
1.8.5 // 12.7
1 REİSOĞLU BANKO

10.08 TL // 126 TL Yazarımız Kara Kamçı'nın cazip Ankara tahmini yayındadır. Gün içerisinde diğer yazarlarımızın tahminleri ve yurt dışı...
Yarışan At Ücretsiz At Yarışı Tahminleri paylaştı: 10 Haziran 2020 Çarşamba