30 Mart Selim Pusat İzmir At Yarışı Tahminleri

Erendira daha üst gruplarda daha başarılı sonuçlar almış bir isim handikap 16 yarışta start alacak olması şaşırtıcı zira bu at daha üst grupların ismi şüphesiz ki kısa mesafede orta ve uzuna göre daha iyi performans gösteriyor. Ben rakip olarak da Venüs Daughterı görüyorum en az Erendira kadar etkili bir koşu yapabilme ihtimalini yüksek görüyorum zira bu iki isim bu grupta kazanıp şansızlığını atmak için her şeyi yapacaktır. Amphrite de bu grup için ideal bir isim olacaktır. Onur Öztürk tarzı yönü ile beğenmediğim bir isim atın potansiyeli itibari ile şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Onurbey ve Big Dadaş önde birbirlerini yerde yarışın kime sekeceği belli olmaz. Çok şık koşan Kaya Logosu da ters bir yarış yapabilir. Fakat Kadir Tokaçoğlu'nun kazandığı bir attan inip başka bir atı tercihlemesi Onurbey'i bir adım daha ön plana çıkarıyor.

Gökhan Gökçe start aldığı koşularda formunu en üste taşıyan Strabon mesafe uzadıkça daha da başarılı yarışlar yapıyor uygun gruba hakim olabilecek isim Özcan faktörü ile şansını devam ettirecektir.

Babadoker'in bu grup içerisinde çok ayrı bir yeri var  aprantisi ile güzel bir uyum yakaladı alışık olmadığı bir mesafede ikinci olması ile formu için önemli bir işaretti. Oğlum Melih ve Pinkgold sprinti ile yarışı almaya çalışacaktır.

CAPTAIN STEEL Son yarışında Gönül Kırmaz'a müthiş direnç gösteren gösteren isim Cankılıç'a boyun eğmişti. Bugün önlerde kabulleneceğini düşündüğüm safkan etkili jokeyi ve uygun mesafesinde virajla birlikte alacağı liderliği foto finişe kadar koruyacaktır. Günün bankosu olarak öneriyorum..

DAY KİNG Etkisiz yarışlardan sonra çıktığı koşuda hem güzel padok görüntüsü hemde sonlarda attığı sprint ile form durumunu geliştirdiğini gösteren safkan 100 metre daha olsa belki yarışı kazanacaktı. Kocaeli pistinin sprintier isimlere fazla faydası olmasa da bugün İstanbul pistinde yaptığı iyi hazırlıkları ve uzayan mesafede alternatif tekimdir.