EL TIGRE: Koşu içerisinde 1000 metrelik çalışma yapan iki safkandan biri olması dikkatimi çeken ilk etken. Biraz daha incelediğimizde anası Lady Avatar'ın kısrak babasının Tiznow olduğunu görebiliyoruz. Dengeli bir pedigriye sahip olan safkan, iki gün sonra koşulacak olan maiden yarıştan kayıt sildirip burayı tercih etmiş ki bence çok doğru bir hamle yapılmış. Denk grupta koştuğunu düşündüğüm safkanın kariyerindeki bu ilk koşusundan birincilikle ayrılmasını bekliyorum.


KÖSEF: Karamustafa ile anadan kardeş olan safkan, idman pistinde de ışıl ışıl parlıyordu. Ana baba bir kardeşi Güldüren Kız'ın Ankara'da bu safkanın bugünkü jokeyi Mehmet Akyavuz ile iki birinciliği var. Yani pist açısından bir sıkıntı yaşamayacağı kesin. İyi hazırlıklarla gireceği ilk koşusundan birincilikle ayrılabilir.


ANKA: Anka son koşusunda Gray Ocean, Lozan gibi atlarla kafa kafaya mücadele ederken mesafe kısaydı. Ancak onun daha uzun mesafelerde daha iyi koştuğunu biliyoruz. O gün son düzlükte mücadelenin içerisindeydi ve de hiçbir yerde mücadeleden kopmadı. Bu kez lehine mesafede koşacak olmasıyla şansının daha da arttığını düşünüyorum.

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

5.3.4.1.7.8.9.11
4.2.5.6.3
1 EL TIGRE BANKO
4.6.1.2.3
2 ANKA // 6.8
4.3.1

42 TL // 126 TL