TUĞTEKİN: Sekiz ay sonra iki yarış gördü. Sahipleri akıllıca yarışlar seçerek önce kısada galop niyetine koştular, sonra da uzunda nefes açtılar. Bu mesafelerde çok başarılı olan Tuğtekin, çok sık yarış kazanan bir at olmasa da son dönemde kendisini iyice toparladı.

SUKUT BEY: İyi orjinli bir tay. Kilosu da çok uygun. Bekir'in kardeşi olan ve bu yarışta AGF olarak açık ara önde görünen Oğuzşah'ın daha uzunda daha iyi koşmasını bekliyorum. Bu yüzden de burada Sukutbey'i banko olarak seçtim. Kum pistte iyi koşmasını beklediğim tay, yeterli hazırlıklara da sahip olmasıyla bugün ilk yarışını kazanacaktır.

YEŞİLKALE // UÇANBİLGİN: Günün zorlu yarışlarından biri ama süratli gideceği de kesin. Bu yüzden geriden gelen atlar daha şanslı gördüğüm safkanlar. Yeşilkale bekleme yarışlarını iyi yapıyor. Aynı şekilde Uçanbilgin de iyi bekleyenlerden. İki yarış önce epey sert bir grupta dördüncü olmuştu. Geçen sene de daha güçlü rakiplerinin olduğu koşularda ikincilikler yaptı. Yeşilkale'nin daha neler yapacağını bilmiyoruz ama Tolga Yıldız da boşuna binmemiştir. Bu yarış onun gücünü görmemiz açısından önemli. 

2. ALTILI

12.3.8 // 2.1.9
2.1.5.15.8.12
7.6.5.1.3
4 SUKUT BEY BANKO
2.9 // 5
4.6.3.9.1

50.4 TL // 151.2 TL