İZMİR YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

2. KOŞU

ATAKIZIM: Son 4 koşusu kalan kısrağa en az bir kez tabelaya girmesi yetiyor. 

6. KOŞU

DİNÇBEY: Son 6 yarış hakkı olan safkana kalan koşularında en az bir tabela yetecek.

BORAHANBEY: Uzun süredir yarış pistlerinden uzak olan safkanın kalan 4 koşusunda en az bir ikincilik veya iki tabela yapması lazım. 

ADANA YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

2. KOŞU

LORD OF PERA: Son 6 yarışı kalan safkanın en az bir defa daha adını tabelanın herhangi bir basamağına yazdırması yetecek. 

DOCTOR POL: Son 5 mücadelesine çıkacak olan safkana iki tabela yetse de en az üç tabela veya iki ikincilik yapabilirse çok rahatlayacak.

FALEZ: Son 2 koşu hakkı kalan ve kariyeri riskli durumudaki safkanın en az bir defa tabela yapması lazım. 

6. KOŞU

ASTERION: Son 6 koşusu olan taya en az bir tabela yetiyor ancak ikincilik elde etmesi durumunda yarış hakkı bakımından daha rahat bir duruma geçecek. 

ALWAYS FIRST Bu sene üç koşuya katılıp iyi yarışlar çıkartan safkan, iki ay aradan sonra kazanırken uzun mesafede çok etkili olacağını belli etti Bugün Mustafa Çiçek gibi usta jokeyi rakiplerine denk kilosu ve iyi hazırlıklar yapan isim günün bankosu olarak kuponlara işaretlenebilir.

HARUNHAN Sürekli sert rakiplerle koşup dereceli yarışlar çıkartan safkan, bugün beklemeyi tercih edip önde numarayı almak için sert tempo yapacak olan Abbasoğlu ve Gönül Kırmaz ikilisini yakın takip ederek viraj dönülür dönülmez rakiplerine baskı uygulayıp geride bırakmaya çalışacaktır. Rakip olarak ise ABBASOĞLU'nu değerlendirebilirsiniz..

ALPTUĞHAN Son iki yarışını kazanırken eski günlerine geri dönüş yapan kaliteli isim safkan, en ciddi rakibi olarak görünen Ağapersen'i son yarışında kolayca geride bırakırken, bugün önde Garanti'nin tempo vereceği yarışta uyum içerisinde olduğu jokeyiyle günün bir diğer tekidir.