SURPLUS 


SURPLUS, Bursa Emniyet Müdürlüğü Koşusu'nda önde temponun içerisine girip sonlarda diri kalmayı başararak kendisinden ısrarla ikinciliği isteyen ve koşunun favorisi olan Always Lucky'ye direnerek boyun farkıyla da olsa ikinciliği kurtardı. Bugün ona göre daha hafif tempolu bir yarış olacağını düşünüyorum. Surplus yine ön gruptaki yerini alıp virajda biraz avansla rakiplerini geçebilecek durumda. 

KARA YAŞAR, grubun tecrübeli atlarından biri. Geçen sene İstanbul'da, Bursa'da, Kocaeli'de, Ankara'da yaptığı yarışlarla gücünü gösterdi. Kocaeli'deki çalışmaları da bir harika. Son yaptığı 800 metrelik çalışması 800 m-48 çok rahat şeklinde. Ondan önce de 1200 metrelik bir galop yapıp 1000m-1.02, 1200 m- 1.16 rahat yapmış. Ketme de atını tanıyor. Bence ikisi arasında bir yarış olur. 

Burada değinmek istediğim iki at var. Bunlardan biri ANGRY BULL, bence bu at daha uzun mesafe istiyor. Bursa Emniyet Müdürlüğü Koşusu'nda yarış boyunca takip ettim ve hiçbir varlık gösteremedi. Bakalım o yarışın sebebi verdiği ara mıymış yoksa mesafenin kısalığı mı, bugün daha net anlayacağız. Uzun mesafe isteyen bir başka at da KAR TANESİ, o da geçen defa sonlarda arttırmasına rağmen önde canlı duran rakiplerini yakalayamamıştı. Bu ayakta sürpriz at arayan ise MONTA MAYON'u yazabilir. İyi orjinli bir safkan, pistin yumuşak olması şansını arttırabilir.

MEGA STAR

Bildenhan, Romeo, Ninoşunoğlu gibi önde veya öndeki atın hemen dibinde giderek tempoyu arttıran atların bir arada olduğu koşuda Özcan kardeşimin sadece bir ata binmek için geldiği MEGASTAR, bekleme yapan stiliyle bankom. Son olara Mohaç Koşusu'na katılmıştı, oradaki rakipler Grup 1 seviyesindeydi. Pek etki gösteremedi. Bir de o yarış istediği tempolara çıkmadı, eğer önde biraz kapışma olsaydı en azından tabelaya girebilirdi. Bugünkü rakipler tam kendi grubu diyebilirim. Kazanacaktır.
Hasan Kurtuluş Bursa At Yarışı Tahminleri

Yarıştan çıkartılan 12 ARAPMAN yerine 11 SABİHAM eklenmiştir. Saat 12.05

3.2.1.5.7
6.1.2 // 3.8.13
3.1
6 MEGA STAR BANKO
5.2 // 3.7
2.6.5.3.1 // 7.15.11

21 TL // 134.4 TL