YERLİ YARIŞ TARİHİ BELLİ OLDU!

Bilindiği üzere dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle at yarışlarına 20 Mart tarihinde ikinci bir emre kadar erteleme kararı alınmıştı. O günden itibaren ise Türkiye Jokey Kulübü, yabancı yarış programları ile at yarışı heyecanını canlı tutmaya çalıştı. Ancak yarış severler hiç tanımadıkları, bilmedikleri atlara bahis yapma hususunda pek istekli olmadılar. Tevzi miktarı çok önemli ölçüde düşüş gösterdi. Herkesin aklında tek bir soru vardı: At yarışları ne zaman başlayacak. 


Bugün ise bu konuya ilişkin önemli bir gelişme yaşandı: 
Türkiye Jokey Kulübü, süreç içerisinde gerekli önlemleri alarak bakanlığa defalarca başvursa da, bildiri yayınlasa da Bilim Kurulu geri adım atmamıştı. Ardından at sahibi ve jokeyler devreye girdiler. Onlar da benzer bir bildiriye imza vererek sürecin hızlandırılması ve yarışların başlaması için çaba gösterdiler. Anlaşılan o ki bu çabalar netice verdi. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Şanlıurfa'da katıldığı bir açılış töreninde konuya ilişkin açıklama yaptı.

AT YARIŞLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK? Bakan Pakdemirli, at yarışlarının ne zaman başlayacağına ilişkin soruya ise net bir cevap verdi: “Zorlu bir süreçten geçtik, geçiyoruz. Bir an önce başlamasını beklediğimiz at yarışlarında özellikle Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun son onayıyla bayramdan hemen sonra bir tarih vermeyi bekliyoruz” 
Biz de yarış severler olarak en kısa sürede at yarışlarının yeniden başlamasını bekliyor ve Bakan'ımıza teşekkür ediyoruz. 


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.