LINDANTE: Son yarışı bir üst grupla olan safkan ilerleyen yaşına rağmen çok iyi yarışlar yapmaya devam ediyor. O günkü yarışını izledim. Çok süratli bir at olmasına rağmen kendisinden daha süratli rakip çıkınca pes edip ikinci olmuş. Burada koşan Uncail de süratli bir at. Daha önce onun da yarışını izlemiştik. Scot Young, üst gruptan getirdiği Deep Explorer ile taktik koşusu yapabilir. Şu detayı da vermeden geçemeyeceğim: Lindante'nin jokeyi David Cabrera son 15 koşusunun altısını kazanmış. Zaten ne kadar başarılı olduğunu hep birlikte takip ediyoruz. Antrenör Broberg de buranın en iyi ve o da son 7 koşusunun dördünü kazanmış. 

Cookies Are Good'un eski yarışlarına göz gezdirdiğimde Delta Towns'da daha yüksek ikramiyeli yarışlarda tabelalar yaptığını gördüm. İki rakibi de kötü koşarsa sürprize oynar.

MR MIDTOWN koşmaz : Süratli bir at olan Mr Midtown, geçen ay burada baş farkıyla geçilmişti. O gün mesafe 1600 metreydi. Ama eski yarışlarına baktığınızda 1200 metrede çok rahat kazandığı yarışlar var. Bugün iç kulvardan çıkıyor. Kafaya çıkmayı, önde gitmeyi çok seviyor. Bugün Floyed ile çıktığı gibi bitirecektir. Bankom.

Bankom başka, diyenler olursa 12 Doc Curlin koşmaz'in üst gruplardan geldiğini söyleyebilirim. Bugünkü en dış kulvar olayı onun için biraz kötü. Amerika'da dıştan içe gelirken atlar çok avantaj kaybediyor. Hele ki iyi bir yer tutamazsa ve önde de bir safkan yalnız kalırsa şansları çok azalıyor. Yine de kalitesiyle söz sahibi olabilir.RV T THUNDER ROAD // LIITLE BUBS: Antrenör Norman Ashuer son zamanlarda Will Rogers'ta gözüme çok çarpıyor. Ken Tohill, bu adamın atlarına bindiğinde sürprizler yapıyor. Bir ara ilk ayakta silip süpürmüşlerdi. Dün de neredeyse sürpriz yapıyorlardı. Buün farklı olarak bu safkan favori çıkmış. Uzun zamandır, çalıştırdığı bir atın favori koştuğunu görmedim. Yine Ken Tohill, biniyor. Sanırım grupta yarış tecrübesi en fazla olan at durumunda olması ve ir üst gruptan gelmesi başlıca etken. 

Little Bubs, ilk iki koşusunda da çok etkili olamamış. Antrenörü Scott Young, hal böyle olunca daha uzun mesafe seçmiş. Birinci kulvardan çıkıyor olması, iyi yer kapacağını gösteriyor. İlk iki yarışında bekleme yapmış. Bugün de öyle gidecektir. Burada iki at daha gözden kaçmamalı: Üst grupta iyi koşan Mayfair Heights ve ilk koşusu iyi olan Midnight Drama. Presley Chime de sürprize aday.

SWEET MARRY M // BRIGHT BLİNG // BREW CASA: Sweet Mary Me sürekli sert gruplarda koşuyor. İki yarış öncesinde çıktığı gibi bitirmiş. Ama son yarışında sert kayalara den gelmiş. Kaçak at ve iç kulvardan çıkacak. Bence çok fazla şansı var. Bright Bling, bu pistteki 5 yarışında da ilk üçten düşmemiş. Son iki koşusu yine bu ayarda. İklebery de çok göze batmıyor ama buranın en başarılı üç jokeyinden biri. Antrenör Bravo ile yakın takibimdeler. Brew Casa koştuğu 16 yarışın yarısında tabelada. Bu mesafede çok iyi yarışları var. Son yarışında yine David Cabrera, ile koşmuş ve Apple County'ye potoda geçilmiş. 


Murat Kaya Will Rogers At Yarışı Tahminleri

AGF safkan Rock Boy İndian'ı şanslı bulduğum için yarıştan çıkan bankomu değiştirmiyorum. Beşinci ayak 10 yerine de 1 ekledim. 19:58 

İlk ayakta uzunca yorumladığım Lindante'nin numarasını yanlış yazmışım. Sizden de herhangi bir uyarı gelmediği için yarıştan sonra fark ettim: 21.57

3.8 // 1.9.7.4
3 MR MIDTOWN BANKO (KOŞMAZ)
10.1.2.8.3
2.9.3.4.1
3.2.7.9 // 5.1
2.5.6

30 TL // 135 TL