1. KOŞU

Son katıldığı mücadelede bu mesafede Kempton'da 3 boy farkla temiz bir birincilik elde eden 3 MUTASAAMY, bugün o yarışına göre 3 kg daha  ağır olsa da bunun üstesinden gelebilecek kapasitede. 1 Geizy Teizy'nin Şubat ayındaki yarışı çok iyi olmasa da çok sert rakipler arasındaki ikinciliği göz ardı edilmemeli. 2 Defence Treaty, geçen yıl haziran ayında 1400 metre mesafede yarış kazanmıştı.  Grubun tecrübeli atlarından 8 Little Jo'ya da sürprizde şans verilebilir.2. KOŞU

3 BOND'S BAY, Redcar'da kazandıktan sonra Newmarket'ta katıldığı yüksek ikramiyeli satış koşusunda etkili bir üçüncülük elde etmiş olmasıyla burada ilk şans verilmesi gereken safkandır. 1 Ejtilaab, Doncaster'daki ilk koşusunu gösterişli kazanmıştı. Bugün ağır kilosuna ve verdiği uzun araya rağmen düşünülmelidir. won nicely on his first run at Doncaster last summer but a lengthy absence and a hefty weight will make life tougher in this. 

160,000 gineye satın alınan 7 Freedom Flyer, pistin iyi antrenörlerinden Cirsford adına yarışa katılacak. 4 Little Red Socks'ın Wolverhampton'daki yarışı dikkate değerdi. 


3. KOŞU

İlk startında Beverley'de kazanan 3 MAGICAL JOURNEY, ikinci startında Newmarket'ta Listed koşuda ikinci olmuştu.  O gün gerisinde bıraktığı safkanlardan biri daha önce Fransa'da listed yarış kazanmıştı. 8 Continental, 240.000 paunda satın alınan bir tay olmasıyla yarışta ilgi çekiyor. York'taki son yarışını kolay kazanan 2 Art Power da ihmale gelmez. 

4. KOŞU

4 TATHMEEN, bu yıl sentetik pistte çok iyi bir performans sergileyerek son beş yarışının üçünü kazandı.  Bugün 0-85 handikap grubuna dönmüş olmasıyla daha önce kazandığı pistte koşunun favorisidir. Şubat ayında Tathmeen'in gerisinde 1000 metre mesafede üçüncü bitiren 1 Heath Charnock'un yeniden 1200 metreye dönmüş olması performansına olumlu yansıyacaktır. Grubun başarılı atlarından 7 Tricky Dicky yeni ilgilileri ile ilk kez piste çıkıyor olmasıyla dikkat edilmesi gereken bir at.

5. KOŞU

Mart  ayında Wolverhampton'da favori olarak katıldığı mücadelede iyi koşan 6 ROCK OF DIAMONDS, bugün 1200 metre mesafeye dönmüş olmasıyla daha etkili bir yarış yapacaktır. İğdiş edildikten sonra ilk kez piste çıkacak olan 4 Oakenshield , mesafesine dönen ve bir öncekine göre daha denk rakiplerle koşacak olan 5 What A Business ikilisi favorinin en ciddi rakipleridir.

6. KOŞU

3 BE PROUD, bu pist mesafede yarış kazanan bir safkan. Ocak ayında 1200 metre mesafede ikinci olduğu yarıştan daha uygun rakiplerle koşacak olması onu ön plana çıkartıyor. Uygun kilolu 12 Quanah geçen sezonu Hamilton ve Musselburgh'ta kazanarak bitirdi. Ancak sentetik pistteki tek yarışı buradaydı ve kötü koşmuştu. Yine de şans verilebilir. 1 Queen Of Kalahari, son beş yarışının dördünü kazandı ancak bunların hepsi Southwell'in kumundaydı. 7. KOŞU

Bu pist ve mesafede iki kez kazanan  6 ICE PYRAMID, bu kez son kazandığı koşuya göre yalnızca iki kilo fazlayla koşacak olmasıyla ilk şansa sahip. Kirby'nin antrene ettiği diğer safkan 5 December Second, Ağustos ayında 5 kg daha ağır katıldığı koşudan birincilikle ayrılmıştı. 10 Good Tidings de bu pist ve mesafede yarış kazanan bir başka safkan ve antrenörü de şampiyon John Gosden. 11 Alignak Kempton'da politrak pistte ve 2200 metre mesafede çok temiz bir yarış kazanmıştı. Usta antrenörü Sir Michael Stoute tarafından bu yarışa iyi hazırlandı. 

8. KOŞU

Frankel tayı 11 FRANKLY DARLING, dişi tay denemeye kaydı olan bir safkan. Yarmouth'daki ilk koşusundaki ikinciliği dikkat çekiciydi. Buradan birincilik çıkarması şaşırtmaz. 700.000 gineye satın alınan 3 Dream With Me de koşuda derbiye kaydı olan bir başka Frankel tayı. Kempton'da 1600 metre mesafedeki dördüncülüğü ile Thibaan da bu koşuda şans verilebilecek bir başka safkan.9. KOŞU

2 BYZANTINE EMPIRE, derbiye kaydı olan bir başka safkan. Sandown'daki son koşusu kötü olsa da Kempton politrakında elde ettiği ikincilik çok iyiydi. İki yaşlılığında koştuğu yarışların bugün burada faydasını görecektir. 

Phoenix Thoroughbreds, Alice Spirngs'in tam kardeşi 12 Luck On Sunday'e tam 2 milyon Euro ödedi.  Frankel tayı 7 Valyrian Steel ise 600,000 euroya alında ve antrenörü Roger Varian onu derbide koşturmayı planlıyor.