1. KOŞU

Geçen yıl bu koşuyu kazanan 2 SESTILIO JET, Batwan'in hemen önünde bitirmişti. Akabinde Grup 1 Prix De L’Abbaye at the Arc inanılmaz güçlü rakipler arasında yaptığı sekizincilik de saygıyı hak ediyor. Pisti ve mesafeyi seven safkan ikinci kez bu koşuyu kazanacak durumda.

Form durumu ve nefe, bu yarış için çok önemli. 4 We Go iki ay önce sentetik pistte üst üste yarışlar kazandı ve nefes yönünden iyi durumda. Elbette bugünkü rakipleri öncekilere göre daha sert. Fakat Chantilly'de kazandığı yarışlar onu burada iddialı konuma yükseltiyor. Daha uzun mesafelerde daha başarılı olsa da grubun iyi durumdaki atlarında. 7 Gold Vibe, bahsi geçen Grup 1 koşuda Sestilio'nun hemen önünde bitirmişti. Üç yıldır yarış kazanamasa da ihmale gelmez. 3 Duhail, daha uzun mesafelerde daha iyi koşuyor. 1400 metrede sert grupta iki yarış kazandı. Kısa mesafeli son koşusunda ise potoda geçildi. Temmmuz'dan beri koşmasa da Andre Fabre ile göz ardı edilmemeli.

2. KOŞU

12 ROYAL GHOST, ilk handikap mücadelesine en iyi antrenör ve jokey ile çıkıyor. Maiden koşulardaki performansı iyiydi. Son beşinciliğinde de ilerleme kaydettiğini gösterdi. Black Comedy, Marsilya'daki handikap koşuda üçüncü oldu. Bugün pistlere dönecek olan safkana Christophe Soumillon'un binmesi de önemli bir avantaj. 4 My Charming Prince, daha önce Chantilly'de bu mesafede kazandı. Dış kulvardan çıkacak olması biraz şanssız bir durum. 2 Big Blue Sky, Şubat ayında Lyon'da bir buçuk boy farkla ikincilikte kalan safkan bugün daha fazlasını ortaya koyabilir. 10 Carribean Bay, iki ay önce maiden kazanan safkan burada ihmale gelmez. 3 Diva Du Dancing, bu mesafede çok başarılı oluyor. 3. KOŞU

Üç yaşlılığına Chantilly'de iyi bir üçüncülükle başlayan 5 GANBARU, iki yaşlılığında da güven verdi. Son koşusunda düzlükte bir ara kazanacakmış izlenimi verse de bunu başaramadı. Bugün kendi mesafesine dönmüş olması çok akıllıca bir hamle. Çime dönmüş olması da şansını arttırıyor.

11 Miss Extra, yeni ilgilileri ile ilk koşusuna Deauville'de kum pistte çıkan safkan üçüncü olmuştu. Bugün çok iyi bir jokeyle, sevdiği mesafe ve pistte şansı çok yüksek. 6 Tarida, istikrarlı bir at. 1400 metre mesafede Saint-Cloud'da bu mesafede elde ettiği üçüncülüğü çok beğendik. Koşunun şanslı isimlerinden. 4 Young Man, gruptaki en tecrübeli at. Birkaç kez tabelanın üst basamaklarında yer buldu. Gözden uzak tutulmamalı. 1 Fiburn F, son üçüncülüğünde kendisini geliştirdiğini gösterdi. Christophe Soumillon'ın binmesi dikkat çekici. 

4. KOŞU

Aralık ayında Deauville'de sentetik pistte kazandığı yarış tartışılmaz bir şekilde harika olan 6 CHORBA, startla  birlikte aldığı liderliği hiç kimseye vermedi. Bugün sertleşen rakipler arasında gücünü ispatlamaya çalışacak.

8 Speak Of The Devil de kariyerine kazanarak başlayanlardan biri. İdeal mesafesinde bir başarıya daha imza atabilir. Godolphin adına koşan 7 Mazagran, iki boy farkla kaybettiği koşuda kendini gösterdi. Artan yarış tecrübesiyle bugün iyi bir geri dönüş yapabilir. 8 Warzuzu, maidenden çıktıktan sonra Longchamp'te grup yarışa katıldı ve koşu içerisinde birkaç aksilik yaşadı. Bugün daha farklı bir yarış gelebilir.

5. KOŞU

3 VICTOR LUDORUM, namağlup star pistlere dönüyor! Grup 1 Prix Jean-Luc Lagardere'den sonra bugün daha denk rakiplerle koşacak. Kazandığı üç yarış da bu mesafedeydi. Fransa Erkek Tay Deneme Koşusu'nun büyük favorisi. Bugün kaybederse büyük hayal kırıklığı olur.

6. KOŞU

Deauville'de kazandığı birkaç grup yarışla kalitesini ortaya koyan 5 TROPBEAU, Newmarket'ta Cheveley Park Koşusu'nda iyi bir prestij elde etti. Hatta o gün koşu içerisinde sorunlar yaşamasa o yarışı kazanabilirdi.  Uzayan mesafe de lehine olacaktır.

Hayal kırıklığı olan ilk yarışından sonra üst üste iki koşusunu açık ara farkla kazanan Khayzaraan ile Grup 3 galibi 8 Dream And Do favorinin en ciddi rakibi durumundalar. Sentetik pistte yarışlar kazanan 7 Quiet Times çim pisti yadırgamazsa iddialı isimler arasında olur.

7. KOŞU

1 SOTTSASS, Ekim ayında Fransa'nın en büyük yarışı Arc'ta üçüncülük yaptı. Fransa Derbisi gibi önemli yarışları  kolay kazandı. Bugünkü pist durumu Arc ile aynı ve bu rakipler de çok uygun görünüyor. 

6 Shaman, Royal Ascot'ta St James’s Palace Koşusu'ndaki beşinciliği çok iyiydi. O da Sotsass ayarında bir at. Üç Grup 3 galibi 4 Syrtis ve yine Grup 3 koşuda birinciliği bulunan 7 Simona, koşunun sürprizini yapmaya çalışacak isimlerdir. 8. KOŞU

2 ALZ, geçen sezonu St Cloud'da Listed yarış kazanarak kapattı. O gün önlerde olan safkan potoyu da çok güçlü geçti. O etkileyici performansından sonra 200 metre kısalan mesafede daha şanslı olmasını bekliyoruz. 7 Spinning Memories, geçen sezon Deauville'de Grup 3 yarışta zirveyi gördü. Ardından daha üst grupta tabelanın hemen dibinde bitirdi. Bu koşuyu kazanarak son kötü performansını unutturabilir. Bu mesafede Listed kazanan 1 Wasmya, ardından önemli koşu Arc'ta sekizinci oldu. Kendi gubuna dönmüş olması önemli bir hamle.

3 Cloud Surfing, 11 Pure Zen ve 5 Dathanna üçlüsü ise geniş kuponlarda değerlendirilebilecek sürpriz isimlerdir.9. KOŞU

14 DRAGON LOVE, çok istikrarlı bir safkan değil ancak bugün Christophe Soumillon onu tercih etmiş. En son bir araya geldiklerinde sentetik pistte ikincilik elde etmişlerdi. Bugün aynı başarıyı tekrarlayabilirler.

3 Barsham, 18 Always Somewhere, 17 Loona Spigao, 11 Hackle Setter, 8 Dirty Dozen, 5 What Do You Say de sürprize açık koşuda sırasıyla değerlendirilebilecek isimlerdir.10 .KOŞU

2 ANDREA DORIA, kış aylarında sentetikte iyi yarışlar yaptı. O koşularını çim piste aktarabilirse bu grupta birinciliğe uzanabilir. Bugün ideal mesafesinde, yeni ilgililerinin idaresinde ilk koşusuna çıkacak olması da bir başka detay.

12 Where Is Charlie, 15 Lady Arkadina, 8 Mister Mario, 9 Picton da mücadelenin içerisinde olacaktır.