JOKEY İSTATİSTİKLERİ

ANTRENÖR İSTATİSTİKLERİ

Altılı ganyan tahminleri yaparken diğer illere nazaran daha bir güvenle yazıyorum yorumlarımı; yakalasa da tutsa da aldığım zevk paha biçilemez. Nice şampiyonların adımladığı bu pist birbirinden heyecanlı yarışlara sahne oluyor. Sanki izlerken bile ekran başındaki görüntü farklı hipodromlara göre daha bir kalite kokuyor. Renkler daha bir parlak, atların genel görünüşü daha bir canlı geliyor. Bu sebeptendir ki bülteni açtığınızda yukarıda İstanbul yarış programı yazıyorsa neşeniz yerine gelir. 

Öncelikle ve her şeyden önemlisi buradaki koşularda Halis Karataş, Selim Kaya, Akın Sözen, Uğur Polat, Gökhan Kocakaya, Özcan Yıldırım gibi güven veren jokeyler ve Aracı, Kurtel, Gülerce, Kızılca gibi sağlam ekürilerin varlığı kupon oluştururken büyük kolaylık. Özellikle Kurtel Ekürisi'nin Arap atlarındaki inkar edilemez başarısı ve Aracı Harası'nın iki yaşlı İngilizlerle sergilediği takdire şayan performans bizim da kazanma yüzdemizi artırıyor ve altılı ganyan tahminleri verdiğimizde isabet oranımızı katlıyor. 

Buradaki yazar kardeşlerimizden biri olan Selim Pusat işlerinden ötürü her programa ve ile tahmin veremiyor ve bunun yerine sadece İstanbul yarışlarını takip edip burada start alan atları takip ediyor. Onun için hem daha verimli hem de daha kolay bir iş. Tercihinde çok doğru bir karar aldığını söylemek mümkün. Onun İstanbul altılı tahminleri sizin için çok daha yararlı oluyordur. 

Zaten ben her yazarın en başarılı olduğu ilde tahmin paylaşmasından tarafım. Mesela Teoman 01 Adana'da, Kara Kamçı Ankara'da, Bankocu İzmir'de, Nalkapon Dayı sürprize açık her programda çok başarılı isimler. Hepsine çok teşekkür ediyorum.