1. KOŞU

Kazandığı iki yarış da bu pistte olan 2 LORİZ, bugün ilk kez şampiyon jokey Zac Purton ile koşacak. Safkan, birkaç yarış önce Sha Thin'de bu gruba yetecek performans sergilemişti.

12. kulvardan çıkma şanssızlığı bulunan 1 Super Lucky, bugün kazanmak için çok fazla efor sarf etmeli. İki yarış önce bu mesafede kazandı ve formunu da koruyor. Son koşusunda da dış kulvardan çıkmasına rağmen ikincilik elde etmişti. En dış kulvardan çıkıyor olsa da şans verilmelidir.

3 Monkey Jewellery, son koşusunda bu mesafedeki üçüncülüğünün ardından bu defa önlerde önerilmeyi hak ediyor. İyi jokeyi ve startı ile bu yarış için güven verenlerden.

8 All Best Friends, sezon başında Sha Thin'de daha zayıf bir grupta kazanmıştı. Ancak buradaki son ikinciliği de göz ardı edilemeyecek derecede iyi. Aynı performansı yinelerse tabeladan iyi bir yer kapabilir.
HAPPY VALLEY'DE KİMLER FAVORİ? GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2. KOŞU

Bir boy farkla kaybettiği yarışında olumlu sinyaller veren 11 ROYAL RACER, kısa bir istirahatin ardından etkili bir yarış yapabilir. Ocak ayında aynı pist ve mesafede, benzer bir grupta bir buçuk boy farkla kaybeden safkan, Joao Moreira idaresinde son metrelerde yarışa noktayı koyabilir.

80 gün ara sonrası pistlere dönecek olan 3 Rich And Lucky, bu defa, üç yarış önce Sha Thin'de kazandığı Purton ile koşacak. 
3. KOŞU

4 YEE CHONG PEGASUS, bu sezon ilk ikiden düşmedi. Handikapörler Happy Valley'deki son ikinciliğinden sonra safkana sadece yarım kilo ilave ettiler. 7. kulvardan çıkacak olan safkan için bu mesafe çok ideal. 

2 Good Shot, bu tip bir yarışta 46 ganyanla birinci olduktan sonra muhafaza ettiği formu ile yine iddialı olacaktır.  Zac Purton bu defa 8 Bright Kid'e bindi. Safkanın eskisine nazaran daha fazlasını ortaya koyması gerekiyor ama usta jokeyinin binmesi ve iç starttan çıkması önemli bir avantaj.
4. KOŞU

4 LIGHTNING STEED, buradaki ikinciliğinin ardından Sha Tin'de varlık gösteremedi. Safkan o gün düzlüğe önlerde çıkmıştı. Bir de bugün üzerinde Moreira'nın olmasıyla şansını epey katlamış durumda.

1 Methane, bu sezon burada iki plase ve bir birincilik ile koşuyor. Mart ayında buradaki koşusunda çok az farkla üçüncü olmuştu. O koşusuna göre çok az kilo fazlasıyla koşacak olan safkan bugün de benzer bir performans sergileyebilir. 12 Regency Gem, 12. kulvardan çıkacak olmasına rağmen, bugün için iddialı isimler arasında.  9 Eptiwins, bu kez daha uzun mesafede start alacak ve kalite jokeyi ile şansı rakiplerinden az değil.
5. KOŞU

1 HARMONY N HOME, beş koşusunda iki üçüncülük elde etti. Son startında bu pist ve mesafede potoda kaybetmişti. Neredeyse aynı rakiplerle koşacak olan safkan son yarışında hayal kırıklığına uğratmış olsa da bu mesafede en iç kulvardan çıkacak olması büyük avantaj.

6 Destine Jewellery, çok nadir kötü koşuyor ve Happy Valley'deki son yarışını  rahat kazandı. Handikapörler safkana 3 kilo eklediler ve bu da onun daha fazla efor sarf etmesi gerektiği anlamına geliyor. Buradaki son koşusunda bir boydan daha az farkla geçilen 3 The Runner, mesafesine geri döndü. Benzer grupla koşacak olan safkan yine güven veriyor.  5 All You Know, bu seviye yarışlarda başarılı oluyor.  Geniş kurgularda şans verilebilir.

HONG KONG'DA EN ÇOK YARIŞ KAZANAN JOKEY VE ANTRENÖRLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

6. KOŞU

3 BE READY, iç start avantajo başta olmak üzere, iyi bir yarış yapmak için ne gerekiyorsa bugün elinde bulunduruyor. Son koşusunda bu pist ve mesafede buradaki rakibi Larson'a geçilmişti. Bugün en ciddi rakibi 2 Larson'un 12. kulvardan çıkacak olması onun için bulunmaz bir fırsat.

7 Very Sweet Orange, süratli bir safkan ve Larson ile Be Ready'ye kaybetmeden önceki üç yarışını kazandı. Bugün de benzer bir yarış izleyebiliriz. 8 Flying Genius, bu mesafede istikrarlı bir safkan. Sha Thin'de bu mesafede iyi bir ikincilik yaptı. Bugün son kazandığı yarışa göre 3 kilo daha ağrı koşacak olsa da mücadeleye dahil olabilecek durumda.
7. KOŞU

1 SUNSHINE WARRIOR, iyi form durumuna sahip ve bunu yarışlarına yansıtıp bu yılki beş yarışından üç birincilik çıkardı. Ocak ayında Sha Thin'de yarış kazanan safkan, ardından Happy Valley'de iki kez birincilik yaptı. Ağır kilosuna rağmen yükselen form grafiği ve ideal kulvarı ile üçüncü birinciliğini alabilir. 

Son üçüncülüğünden daha hafif kiloyla koşacak olan 6 Enfolding, bu mesafeyi çok seviyor. 8 Best Alliance, iki yarış önce güzel bir galibiyet imza atmıştı. Ardından da Sun Shine Warrior'un kazandığı koşudan dördüncülükle ayrıldı. Sha Thin'de 1400 metre mesafede kazanan 9 Chairman Lo asla ihmale gelmez.

8. KOŞU

7 WINNING FEELING, bu pist ve mesafedeki üç güzel yarışın ardından burada favori olmayı sonuna dek hak ediyor. Yılbaşından önce etkili bir birincilik elde etmişti. O günden bu güne istirahate çekilen safkan, iyi kulvardan çıkıyor ve bugün bu gruptaki en şanslı safkan.

2 Golden Dash, kötü start çekti ancak iki yarış önce az farkla ikinci olmuştu. Bu seviye yarışlarda dikkat çekici performansları bulunuyor. Zac Purton idaresinde az farkla kazandığı yarışın ardından birkaç kilo fazlayla koşacak olan 3 Island Shine, devam eden formu ve birinci kulvardan çıkacak olmasıyla çok iddialı.
9. KOŞU

1 DANCES WITH DRAGON, bir sert grupta olmak üzere Happy Valley'de start aldığı son iki koşusundan da galibiyetle ayrıldı.  O gün düzlükte çok iyi mücadele eden safkan, bugün daha fazlasını ortaya koyabilir. 

8 Enrichment, son koşusunda baş farkıyla geçildi. Bugün o koşuya nazaran neredeyse 1 kilo daha avantajlı koşacak ve daha iyisini yapacak gücü de var. Sha Thin yarışları güven veren 5 Happy Fun'ın form durumu çok iyi. Happy Valley'de ilk defa piste çıkacak olan safkan, bu seviye yarışlarda kendini ispatlamış bir isim. 6 Happy Dragon, iki yarış önce daha sert grupta yakın ara kaybetmişti.