Bugün The Sun, 1. ayak ile ilgili yorum paylaşmamış. İlk iki koşu için önerdikleri safkanlar en altta yazıyor.2. AYAK12 ENJOY LIFE'ın bu pist ve mesafedeki burun farkıyla ikinciliğinden sonra jokeyi gerekli dersi aldı. Bugün çok gerilerde beklemeyecektir. Son koşusunda potoda kaybeden 5 Galactic, altıncı kulvardan çıkıyor olması ve Sihirbaz Moreira ile çok şanaslı görünüyor. İki yıl önce İrlanda'nın Curragh Hipodromu'nda kazandığı maidenden bu yana yarış kazanamayan 7 Decisive Action, bu şartlardaki son startında verdiği güven ve başjokey Purton'un biniciliği ile iddialılar arasında yer alıyor.3. AYAK

Bir ay önce daha kısa mesafede kazandığı yarışa nispeten bugün kilo avantajı da bulunan 8 DEFİNING MOMENT, o gün 14. kulvardan çıkıyordu ve yarış içerisinde birçok aksiliğin üstesinden gelmek zorunda kaldı. Bugün daha uygun bir starttan çıkıyor olması, onun bir sonraki birinciliğine uzak olmadığını gösteriyor.

İki yarış önce bu mesafede kazanan ve son koşusunda Happy Valley'de daha uzun mesafede piste çıkan 5 London Hall, artan kondüsyonuyla favorinin en ciddi rakibidir. Son kazandığı koşudaki formunu koruyan 6 Enzemble da hata kollayacak isimdir.


4. AYAK

Hong Kong standartları göz önünde bulundurulduğunda çok uygun rakiplerle karşılaşacak olan 9 PARTY GENIUS, potoda kaybettiği son koşusunda büyük ilerleme kaydettiğini ispat etti. Bugün 12. kulvardan çıkması dezavantaj teşkil ediyor ama Zac Purton, bunun üstesinden gelebilecek kapasitede bir jokey.

Ay başında Happy Valley de kazanan 1 Lasting Friendship, bugün mesafe kısalmış olsa da etkili bir yarış bekliyoruz. İstikrarlı safkan 14 Winwin Thirtythree, en dış kulvardan çıkacak olsa da jokeyinin Sihirbaz Moreira olduğunu unutmamak lazım. İyi yarışlarından birine daha imza atabilir.


5. AYAK

Bu sezon mükemmel bir forma sahip olan 2 UTOPIA LIFE, bu pist ve mesafede üçüncü olduğu yarışa göre az da olsa daha hafif kiloyla koşacak. O gün potoyu çok güçlü geçen safkan, en iyi performanslarından birine imza atmamıştı. Bu gruplarda her zaman başarılı oluyor ve grup içerisinde form durumu en iyi olan at. 

Happy Valley'da potoda kaybeden 3 Explosive Witness da ha geldi ha gelecek safkanlardan biri. Sha Thin'de ikinci kez piste çıkacak olan safkanın formunda önemli gelişmeler var. Bunu sahaya yansıtabilirse birincilik mücadelesinin içerisinde olacaktır. İyi bir kulvardan çıkacak olan 8 Good For You, 4 gün önce, çarşamba günü Happy Valley'de rahat bir birincilik elde etti. Formu iyi olan safkan bugün de mücadeleye dahil olabilecek durumda.


6. AYAK

Bu seviye yarışlarda düzenli olarak kazanan 10 JUNEAU PARK, nadiren tabela dışında kalan bir isim. Geçen ay bu pist ve mesafede iki yarış kazandı. Dördüncülüğünde de kazanan atın epey gerisinde bitirdi. Bugün de iyi yarışlarından birini yapabilecek durumda. 5 Everyone's Joy, geçtiğimiz ayın başında bu pist ve mesafede etkili bir birincilik elde etti. O gün dış kulvar dezavantajı olan safkan, foto finiş çizgisini adeta bir tren gibi geçti. Bu performansından sonra handikapörler tarafından ağırlığı biraz arttırılmış olsa da iç kulvardan çıkacak olmasıyla benzer bir yarışa imza atabilir.


13 Emeral Spur, kazanan atın bir boy gerisinde bitirdiği son dördüncülüğünde çok olumlu sinyaller verdi. Zac Purton ile start alacak olan 1 Racing Fighter, bu pistte daha önce yarış kazandı ancak bu mesafede henüz kazanmadı. Bugün, son kazandığı yarışa göre daha hafif kiloyla koşacak olan safkan, bugünkü jokeyi Purton ile daha önce 3 yarış kazandı.


The Sun Hong Kong Sha Thin At Yarışı Tahminleri1. KOŞU: 11 Amazing Knight

2. KOŞU: 2 Goldie Flanker
3. KOŞU: 12 Enjoy Life // 5-7
4. KOŞU: 8 Definining Moment // 5-6
5. KOŞU: 9 Party Genius // 1-14
6. KOŞU: 2 Utopia Life // 3-8
7. KOŞU: 10 Juneau Park // 5-13-1