Yeğenim dün sana ne dedim? Süpürgeci Sülo kod adlı seyis yeğenim bana müthiş bir kurgu verecek ben de onun içine dinamit lokumlarımı döşeyip Gargara Osman'ı ihya edeceğim. Erkek adam söz verir adam olan sözünü tutar bu böyle biline. 

Haydi yine iyisin Gargara Osman, bu kıyağımı unutma. Senin sayende ufakçı yeğenlerimin yüzünü güldürmem de an meselesi. İmpulsive bankoma da Flick The Switch bankoma da Karataş yeğenim biniyor. Aldığım istihbarata göre etrafına topladığı üç beş kişiye ''Bu yıl da en iyi jokey ben olacağım. Nasıl ki Nalkapon Dayım her yıl taş konken şampiyonu oluyor benim de onun izinden gidip kendi ustalık alanımda zirvede kalmam lazım. O emekli takımını söğüşlüyor ben de öbür jokeyleri.'' demiş. 

Görüyorsun yeğenim namım her yerde, mükemmelliğim herkesin dilinde. Üstün altılı bilgimle hazırladığım müthiş kurgular 83 ilde oynanıyor. Ganyancılar benim oyun vermemi dört gözle bekliyor. Kıymetimi bilmezsen ortadan kaybolmam mümkün haberin ola. 

İstanbul bültenine bakıyorum da ilk ayakla son ayakta güdümlü füzelerimden biri bütün kuponları infilak ettirebilir. Öteki ayaklar çerez parası verir. Onları Yancı Hikmet iyi bulur. 

Yeğenim sen sayfamdan çıkmadan önce niye beğenini yapmıyorsun da benim morallerimi bozuyorsun. Sen böyle yapınca gücümün zayıfladığı söylentileri doğrudur. Aramıza kara kediler girmesi an meselesi. Gözlerinden öperim, şansın bol ola.