1. KOŞU

6 GINTOKI, bugün hem dörcüncü kulvardan çıkıyor olmasının hem de Zac Purton'un onu tercih etmesinin büyük faydalarını görecek. Bu pist ve mesafedeki son dördüncülüğünde ortaya güven veren bir performans koydu. Şampiyon jokeyi ile bugün daha fazlasını yapmasını bekliyoruz.


2. KOŞU

7 SALTO OLIMPICO, uygun rakiplerinin arasında elde ettiği üçüncülüğünde farklılaştığını gösterdi. Sihirbaz Moreira ile sevdiği pist ve mesafede çok şanslı. 

3. KOŞU

Son koşusunda bu pist ve mesafede muhteşem bir performansla ikinci olan 5 BLOOMING SPIRIT, bugünkü jokeyi Schofield ile bu sezon iki yarış kazandı. Beşinci kulvardan çıkıyor olmasının da avantajını görecektir.

4. KOŞU

1 ALLIED AGILITY, bu tip yarışlarda çok iyi at binen jokeyi Chan ile koşacak. Son koşusunu bu pist ve mesafede kazanırken üç kilo daha hafifti. Çalışmaları ve formu iyi olan safkan favorimiz. 3 Be Ready, iyi kulvardan çıkıyor ve son koşusunu çok yakın arayla kaybetti. Purton faktörüyle iddialı. 5 Flying Genius, bu seviye yarışlarda iyi koşuyor. Dış kulvardan çıkıyor olsa da şanslı. 6 Very Sweet Orange da bugün bir önceki yarışını göre daha ağır kiloyla koşacak olmasına rağmen pisti seviyor.

5. KOŞU

1 ARES, sezonun ilk yarışında kazanmıştı. Daha sonra yakın ara bir ikincilik elde etti. İlerleyen formuyla bugün daha iyi koşmasını bekliyoruz. Jokeyi Purton'un Hero Time'dan indiğini de söylemekte fayda var. 

2 Hero Time ve 8 Lucky Quality bu koşuda Ares'in hatasını kollayacak olan safkanlardır.6. KOŞU

6 DESTINE JEWELLERY, iki yarış önce bu mesafede güzel bir birincilik almıştı.  Bu koşudaki sert rakiplerine göre birkaç kilo avantajlı olan safkan bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacaktır. 2 Simply Fluke, antrenör Doug Whyte'a geçtiği günden beri iki kez koştu ve kazandı. Son birinciliği ise 12. kulvardan çıkmasına rağmen elde etmişti. Bugün de benzer şekilde dış kulvardan çıkması korkutmamalı. 8 Interstellar, son ikinciliğinde bugüne kadarki en iyi yarışlarından birini yaptı. Bugün daha iyi kulvardan çıkıyor. Purton'un bindiği 4 Jade Phoenix, son koşusunda mesafeden etkilenmişti. Bugün koşullar daha ideal.

7. KOŞU

7 BRAVE KING, İrlanda'da birkaç yarış kazanmış bir at. Son koşusunda bu mesafede yalnızca iki boy farkla kaybetti. Bugünkü kilosu da daha uygun görünüyor. 6 Farshad, henüz yarış kazanamasa da bu pist ve mesafeyi çok seviyor. 12 Nordic Warrior, daha kısa mesafede yarış kazansa da orta mesafeye daha yatkın olduğu belli. Kulvarı iyi. Tehlike yaratacaktır. 9 Wind Glider'ın son iki koşusu da tatminkar derecede iyiydi. Bugün daha müsait bir kiloyla koşacak olması onu grupta iddialı yapıyor.8. KOŞU

1 CALIFORNIADEEPSHOT, Ocak ayından beri girdiği bütün yarışlarda çok iyi koştu ve formunu da korumasını bildi. Ağır kilosuna rağmen usta pilotu ile iddialı. Zac Purton,  Shouson'dan inip 2 Golden Dash'e bindi. Daha önce bu safkanla iki kez yarış kazanmıştı. Son iyi dördüncülüğünden sonra jokeyinin bu tercihi yapması normal karşılanabilir. 7 California Rad, üst üste iki birinciliği ile kendini bu seviye yarışlarda kanıtladı. Dış kulvar dezavantajına rağmen değerlendirilmeli.9. KOŞU

1 AMAZING STAR, katıldığı son beş yarışın dördünü kazandı. Bugünkü kulvarı iyi ve Zac Purton ona çok iyi biniyor. Ağır kilosuna rağmen bizim favorimiz. 7 Shining Gem'in bu pist ve mesafede kazandığı son yarışı müthişti. Bugün gözden uzak tutulmaması gerekiyor. 8 Larson, dış kulvardan çıkmasına rağmen, son üç koşusunun ikisini kazandığını ve birinde de ikinci olduğunu unutmamalı. 11 Winning Method da dış kulvar dezavantajına rağmen, istikrarlı görüntüsüyle dikkate alınmalıdır. 12 Prince Of Frog, Avustralya'da Grup 2 kazanmış bir safkan.