SİHİRLİ KANTARMA ÖZEL HABER

30 Ekim İstanbul yarışlarında 4. Koşu'da Doğu Güzeli isimli safkana binen jokey Hışman Çizik, start çıkışında iki safkanın arasında kalmamak için atını çekti ve tökezleyen safkan jokeyimizin üzerine devrildi. Hipodrom dahilinde bulunan sağlık ekiplerince ilk kontrolleri yapılan ve hayati tehlikesi bulunmadığı anlaşılan başarılı jokeyin hastaneye bilinci açık bir şekilde götürüldüğü bilgisi elimize ulaştı. Ayrıca Çizik’in kalça ve bel gölgesindeki ağrılardan şikayetçi olduğu öğrenildi. Kontroller devam ediyor.

GÜNCELLEM: Yapılan kontrollerde HIŞMAN ÇİZİK'in sağlık durumunda herhangi bir sorun görülmeyerek taburcu edilmesine karar verildi. 

Jokey Hışman Çizik'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve yarış pistlerinde bir daha böyle üzücü olayların yaşanmaması adına ilgililer tarafından gerekli önlemlerin alınarak, yeterli eğitimin verilmesini temenni ediyoruz.

Gelişmeleri sitemizden anbean takip edebilirsiniz.

TÜRKİYEDE SADECE BİZDE VAR

Son 20 yarış kuralına göre safkanlar bu yirmi koşuda en az dört tabela yapamazlarsa yarış hayatları biter. Birincilik yapmaları halinde bu şart başa döner ve yirmiden geri saymaya başlar. İki adet ikincilik elde etmeleri halinde de bu süre uzar. Fakat bu koşullarda birincilik elde etmek en avantajlı olanıdır. Çünkü dört tabela durumunda yahut iki ikincilik halinde süre en başa dönüp yirmi koşuya çıkmaz.

Değerlendirmelerinizde bu uyarımızı da dikkate alınız.