SEAMIA: Safkanın orjini tam da bu mesafeleri işaret ediyor. Profesör'ün de anlattığı gibi: Baba Sea The Stars bir şampiyon ve annesinin de ondan geri kalır yanı yok. Şampiyon jokeylerden Maxime Guyon ile koşacak olan safkan benim de favorim.
Ayrıca bugün burada üç şampiyon antrenörün atları da koşacak: Jean Claude Rouget, Francis Graffard ve Freddy Head. Freddy Head'ün Posed'i, Rouget'in Tres Valentine'i, Francis Graffard'ın Paix'i de kazanmak için ter dökecekler. Barzalona ile Camogie de unutulmamalı.

SHERAZAga Khan gibi güçlü bir ekürinin atı. Antrenör Dupre, bu safkanın annesini de antrene etmiş. Sea The Stars'ın tayları da bu mesafede harika koşuyor. Dün herkesi yanıltan Soumillon bugün kendini bu atla affettirebilir. 

Andre Fabre'nin burada iki safkanı koşacak: Frankel'in oğlu Woodstock Park, Galileo'nun oğlu Royaume UniMaxim Guyon'un bindiği High Tech ve Amerika'dan ithal Tiger Touch ve Barzalona'lı Met Office de yazıp burayı sağlama alırız gibi. 

MOUJIK: Bu koşu iki at arasında geçeceğe benziyor: National Service ve Moujik. National Service, ilk koşusunda sürpriz yaparak kazanmış. O gün ikinci, üçüncü ve dördüncü atlar daha sonra yarış kazanmışlar. Hatta içlerinden biri listed koşuda birinci olmuş. Güven veren antrenörü Jean Claude Rouget ve başarılı jokeyi Cristian Demuro ile tek atılabilir. 

WAAHAAT // VANADA // BLACK FEVER: İlk koşusunu Saint Cloud'da beyaz bayrak ayna yaparak kazanmış.  Daha sonra Deauville'de baş farkıyla geçilmiş. İkinci koşusunda önde giden safkanı yakın takibe almış ve son 100 metre kala yaptığı ataklar ona birinciliği getirmemiş. Safkan o gün de kazanacak durumdaymış. Ayrıca Deauville'deki rakipleri daha sertmiş. Bugün öne atılıp beyaz bayrak ayna deneyebilir ve bu grupta çok güçlü bir at da yok. Vanada, Listed yarıştaki başarısızlığından sonra yine şartlı yarışa çıkıyor. Aga Khan'ın atı kuponlara girmeli. Bu koşuda, ünlü antrenör Rouget'in Waahaat'tan sonra ikinci atı da Black Fever. Bu safkan geçen sene Deauville'de ikinci olduktan sonra ünlü Shadwell harasına geçmiş. Sonra da kazanmış zaten. 

FRANSA JOKEY VE ANTRENÖR İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

TOP MAX:  Geçen sene güven veren yarışlar yapmış bir safkan. İyi rakipleriyle karşılaştığı handikap koşularda şanssızlığını yenip bir türlü kazanamamış ve  sürekli ikincilikte kalmış. Mayıs ayında maidende geçildiği rakibi, daha sonra iyi bir grupta handikap yarış kazanmış. Bugün yeniden pistlere dönecek olan safkanın antrenörü Alex Pantall, çok başarılı bir isim. Bu mesafede koşan son üç atının ikisi kazanmış, biri de ikinci olmuş. Fakat Fransa'da yarışlar yeniden başladığından beri Pantall'ın atları henüz yarış kazanamamış. Bu koşu hem antrenör hem de at için bir fırsat gibi duruyor. Rakipleri çok denk görünüyor. 

THE SUN'IN YORUMLU ÇATI KUPONU İÇİN TIKLAYINIZ

VAROKI: Safkan geçen sene Class 1 yarışta yakın ara bir ikincilik yapmış. Bu yıl çıktığı tek yarış ise şartlı bir koşu. Orada da üçüncü olmuş. Geçen sene katıldığı iki handikap yarışta plaseye girememiş ancak antrenörü safkanı başka bir bölgeden bu hipodroma getirdiğine göre ümitli olmalı. 

YABANCI YARIŞ PROFESÖRÜ'NÜN GENİŞ YORUMLU FRANSA TAHMİNLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Murat Kaya FRANSA At Yarışı Tahminleri 


2. ALTILI

2.1.4.5

5 TOP MAX BANKO
2.6.7.17 // 1.3
2.3.9.15.18
1.6.10.18.16
10.13 // 8.1

48 TL // 144 TL 


1. ALTILI

14.18.6.7.1

2.1.7 // 9.4.3
3 MOUJİK // 1.4
2.1.4.5
5 TOP MAX BANKO
2.6.7.17.1.3 

18 TL // 108 TL