Güngör Ağanın numarayı almasını beklediğim yarışta  Kovada ve Sonkalelim stilleri gereği bu ismi mutlaka presleyecektir. Güngör Ağa Kızılhana bile direndi daha önce fakat bugun hem mesafenin uzunluğu hemde ısrarcı rakip fazlalığı  sebebiyle tempolarının düşeceğini Catch moneyinde etkili düzlük sprintiyle sonuca gideceğiňi düşünüyorum.. Catch Money'in de etkili duzlük sprintiyle sonuca gideceğini düşünüyorum. Günün bankosu..

ERKMEN Garantinin hemen arkasında veya direk numarayı alarak konumlanacağı yarışta temposunu bozacak bir isim gõremiyorum. Orta mesafedeki tempo atlarına cok iyi binen usta jokeyiyle Erkmen'in viraj sonrası önde girip ataklara direneciğini düşünüyorum.. Alternatifi tekim..

Good Cury her yarışa dinlenerek geliyor fakat şampiyon öyle bir havadaki bıraksalar üç dört tur daha koşacak gibi 2016 yılında kazandığı bu derbiyi 2017 yılında koşmadı şampiyonun unvan maçı olacaktır ve ben kazanacağına sonuna kadar inanıyorum. Dinlenme süresi hedef koşuları derece ve çalışmalar benim gözümde onu ön plana çıkarıyor.

Taçser Rengul ile anneden kardeş babası kum pistinin başarılı aygırı Tamerinoğlu ve onun yavruları 4 ve 5 yaşlarında daha etkili koşuyor. Meleksima da en az onun kadar etkili bir orijin Çeviknaz gibi önemli bir ismi verdi sahalara bu orijin bence bu ikili bu grupta başarılı olmak için yeterli potansiyele sahip günün alternatif teki olarak değerlendirilmelidir.