TARASBULBA Yarış hayatına İzmir'de başlayıp ilk üç koşusunun ikisini bugünkü jokeyi Cem Şen biniciliğin de kazanan safkan kum yarışların çok etkisiz kalsa da, son yarışında çok sert rakipler arasında tabelanın hemen dibinde bitirerek çim pistte ne kadar etkili olduğunu belli etti. Uygunlaşan rakipleri yanında ilk atımdır. Bursa pistinde sert rakipleri arkası tabelalarını beğendiğim AYON farklı orjini ve çim piste yatkınlığı ile şans verilmesi gereken isimdir.

AGENOR Bu sen burada tek birinciliğini uzun mesafeli yarışta gerçekleştiren AGENOR yeniden uygun rakipleri arasında çok şanslı gördüğüm isimdir. Zaman zaman etkili olan Mustafa Çiçek idaresinde ki SÖKMENBEY uzun mesafe tecrübesi olan bir safkan ve hazırlıkları da iyi. Son üçüncülüğün de sert rakipleri geride bırakan KARARLI ve formu gayet iyi olan GOBEN ve YENİŞARLI öncelikle şans verilecek isimlerdir.

BİRİMSİN Son iki yarışın da ikinci ve üçüncülük yapan safkan bugünde numarayı alıp bulduğu uygun rakipleri yanında koşudan ilk atım olacak. Son yarışında üçüncülükte kalan ve hazırlıklarını beğendiğim isimlerin başında gelen CEYLİNSU Birimsin'in en sert rakibidir.

PRINCESS DI Önde birbirlerini yıpratacak isimlerin arasında düzlük üzerinde kolayca gelip rakiplerini üstünlük kuracağını düşündüğüm safkan günün en sağlam bankosudur.

YAZLALI-DÖKERSON Daha önce burada kazandığı yarışların çok kolay görüntüler sergileyip sert rakipler arasında tabelaları bulunan YAZLALI koşunun tek kısrağı olmasına rağmen ilk şanslı isimdir. Son yarışlarını ölçü almadığım DÖKERSON sevdiği uzun mesafe de farklı bir yarış çıkartıp sürpriz yapabilir. Uzun mesafe etkili olabilecek orjini mevcut olan CUPIDS ARROW bu ayak için yeterlidir.