1. KOŞU

11 COOLCELEB, bugün geçmişe göre daha hafif kiloyla ve Haziran ayın bu pist ve mesafede birlikte kazandıkları yarıştan sonra ilk defa Zac Purton'la koşacak. İyi starttan çıkan safkanın ilk ikide olma ihtimalini yüksek görüyoruz.


2. KOŞU

2 HIDDEN SPIRIT, peş peşe birincilikleri ile iyi bir form tuttuğunu gösteren safkan, bugün biraz daha uzun mesafeye çıkacak. Ancak kendisini sentetik pistte ispat eden safkan için ekstra 200 metrenin herhangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyoruz.

11 Virtus Star, Happy Valley'de kazanmanın eşiğine geldi. 17 yarıştır maidenden çıkamamış olsa da yükselen form durumu, kalite jokeyi ve iyi startı ile iddialı olacaktır. 7 Hay Run, son koşusunda yakın ara kaybetti ve bu mesafeyi de çok seviyor. 3. KOŞU

7 THOU SHALL SING, son koşusunda Happy Valley'de plase yapamadı ancak  Nisan ayında kum pistte yarış kazanmıştı. 12. kulvar ideal olmasa da üstesinden gelebilir. 11 Demons Rock, bugün ideal bir kulvardan çıkıyor ve son koşusunu kazandı. 10 Sunshine Universe kendisini bu seviye yarışlarda kanıtlamış bir at.


4. KOŞU

1 BUDDIES, burada beş birincilik ve beş plase ile en istikrarlı at olduğu söylenebilir. is highly consistent with five wins and five places here. Son koşusunu üst grupta, çim pistte ve çok rahat kazanmıştı. Bugün aprantisi Jerry Chau ile 5 kg indirime sahip olması onu yine koşunun iddialı atları arasına sokuyor.

4 Mongolian King, son koşusunda kum pistte kazandı. O performansı burası için de güven veriyor. 3 Kings Shield, üst gruptan geliyor ve sevdiği mesafeye kalite jokeyi Purton ile çıkıyor. Safkan kum pistte çok başarılı.


5. KOŞU

2 HANDSOME REBEL, son koşusunu gerilerde bitirmiş olsa da 1 yıl sonra yeniden Zac Purton'un binmesi dikkat çekiyor. Katıldığı son kum pist yarışında iyi bitiren safkan, son koşusuna göre daha hafif kilo ile koşacak. 

12 Wayfoong Charmer, nadiren kazanan atın birkaç boydan fazla gerisinde bitiriyor ve son son altıncılığından daha iyi yarışlar yapıyor. Burada favorinin en ciddi rakibi durumunda. 3 Elite Boy'un bu pist ve mesafede birkaç birinciliği var. Uzun aradan sonra gördüğü yarışların ardından bu kez farklı bir yarış yapabilir.


6. KOŞU

3 SUNSET WATCH, bugün son yarışına göre az da olsa hafif kiloyla koşacak. Nadiren Happy Valley dışında koşan safkan bu seviye yarışlarda plasede yer buluyor. Bugün jokey tercihi ile de dikkat çekiyor.

10 Super Power Man, son iki koşusunu bu mesafede kazandı. Bugün yaklaşık olarak 3 kg daha ağır koşacak olsa da yakaladığı formla yine iddialı olacaktır.  12 Victory In Hand birincilik elde edememiş olsa da iyi koşuyor ve bu mesafeyi de seviyor.


7. KOŞU

10 PARTY EVERYDAY, bu pist ve mesafedeki son koşusunda potoda kaybetti. Aynı performansı tekrar edebilirse bugün çok iddialı olacaktır. 

9 Megatron, 12. kulvardan çıkıyor fakat geçen ay  1 This One’s For You'yu geçmişti.  Her iki safkan da kazandıkları yarışlarla bu mücadele için güven veriyorlar. Mesafeyi seven Jade Fortune şampiyon jokeyi ile ihmale gelmez.