1. KOŞU

Son ikinciliğinde formunu önemli ölçüde ilerleten 4 SAZARAC REMEDY, dört yarışlık kariyerindeki en iyi performansını sergiledi. Formda antrenörü ve jokeyi ile adını birincilik hanesine yazdırabilecek durumda. İlk kez kapalı gözlük takacak olan 1 Get Country, bugün hem mesafe kısalttı hem de eskisine göre daha uygun rakipler seçti. En iç kulvar avantajı da bulunan safkan ters bir yarışa imza atabilir. 5 Poppy'S Oat, sürekli olarak plasede gezinip duruyor. Antrenörünün bu yıl yalnızca bir kez kazanması dışında bir sorun yok.

2. KOŞU

Oaklawn'da kazandığı yarışın ardından bugün bir üst grubu tercih eden 3 MY LEGACY, etkili binicisi TY Kennedy ile iyi performans sergilemesini bekliyoruz. Şubat ayından bu yana koşmayan 2 White Russian, son olarak Laurel Park'ta beş boy farkla çok rahat bir birincilik yapmıştı. Aynı performansı sergileyebilirse birincilik mücadelesinin içerisinde olacaktır. 14 gün önce denzer bir grupta ikincilik yapan 1 Gambler, bugün iç kulvar avantajını en iyi şekilde kullanmaya çalışacaktır.


3. KOŞU

Geçen ay Will Rogers'ta dört ay ara sonrası katıldığı ve önlerde götürdüğü mücadeleden ikinci olarak ayrılan 2 ZAPIT, o günden bu yana idman pistinde tren gibiydi. İkinci kulvardan çıkacak süratli safkan bu kez potoyu önde geçebilir. Yarışı önlerde götürmeyen seven 1 Justaboutright, Mart ayında bu seviye bir yarıştan birincilikle ayrılmış, akabinde sert grupta üçüncü olmuştu. En iç kulvardan çıkacak olan safkan koşu başlar başlamaz aldığı liderliği potoya kadar korumaya çalışacaktır. Uzun mesafeye yatkın olmadığını son yarışında gösteren 4 Kallie Sioux, yeniden kısa mesafeye dönmesiyle göz ardı edilmemelidir.


4. KOŞU

5 WAVERUNNER'ın Oaklawn'daki son üçüncülüğü çok etkili olmasa da formunda ilerlemeler var. Bir önceki koşusunda Remington'da potoda kaybeden safkan, bugün bu iki yarışından çok daha iyisini yapabilecek durumda olmasıyla favori. Son koşusunda yarışa biraz gerilerde başlayan ve altıncılıkta kalan 6 Agitator'un bir önceki dördüncülüğü gözden kaçırılmamalı. Ayrıca safkanın jokeyi ve antrenörü, bu pistin en başarılıları. 2 Empty Nester, Oaklawn'da dah sert rakiplerle yaptığı mücadeleleri geride bıraktı ve Will Rogers'ta dişine göre grupta, iç kulvar avantajıyla şanslılardan.


5. KOŞU

3 ONE STOP SHOP, üç ay aradan sonra pistlere döndü ve üst üste iki birincilik yaptı. Safkanın form durumu çok iyi. Sunland Park'ta 8 boy farkla kazandığı yarışın ardından, bir üst grupta burunla kazanmasını da bildi. Aynı yarışları tekrarlarsa kazanması işten bile değil. Daha önce bu mesafede yarış kazanan 1 Fayette Warrior, da yakın ara dördüncülüğünün ardından bir alt grubu tercih eden bir safkan. Son startında bir boydan az farkla kaybeden 8 Blue Dancer, bu mesafeyi çok seven bir at.


6. KOŞU

3 IAM A STAR, ilk iki yarışının ardından formunu önemli ölçüde ilerletti. Özellikle son üçüncülüğünde dış kulvardan çıkmasının dezavantajıyla baş etti ve sonlarda çok güçlü geldi. Pistin en iyi jokeyi ile birinciliğe uzanabilecek durumda. Son üçüncülüğünün ardından gözler üzerine çevrilen istikrarlı safkan 7 Woods Of Congaree, bahisçilerin konuştuğu isim. 9 Bug Zapper'ın dış kulvardan çıkacak olması dezavantaj. Ancak safkanın formu iyi. 


7. KOŞU

El değiştirmeden önce Santa Anita'da çok güçlü rakiplerle karşılaşan 5 WINNING BELLS, bugün uygun grupla koşacak. Santa Anita'daki ikinciliği yakın ara olan safkanın durumu kazanmaya yetecek kadar iyi. Will Rogers'ta ilk kez koşacak olan bir başka isim de 4 Twilight Glow, burada iyi hazırlıklar yaptı. Delta Towns'daki üçüncülüğünü çok beğendiğimiz safkan, bugün çok daha müsait bir grupta koşacak olan bir başka isim. Pistin en iyi jokeylerinden biri olan TY Kennedy ile birinci starttan başlayacak olan Just What I Needed'ın Mart ayında Oaklawn'daki beşinciliği unutulmamalı.  

SAFKANLAR HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK, BÜTÜN YARIŞLARINI İNCELEMEK VE YAPTIKLARI BÜTÜN GALOPLARI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ