2. KOŞU

2 REVENTADOUR, ilk startında güven vermişti ve bu ayın başında Strasbourg'da  yakın ara bir üçüncülük elde ederek yeniden pistlere dönerken güven tazeledi. Benzer bir yarış yaparsa kazanacaktır.

3. KOŞU

3 DANDY PLACE, beyaz bayrak ayna yarışlarını seven bir safkan. Son dört koşusunda benzer taktikle üç birincilik elde ederken birini de boyun farkıyla kaybetti. Mesafeyi çok seviyor.

6 Folleville de mesafeyi çok seven bir safkan. Son üçüncülüğü aradan sonra ve bir üst gruptaydı. Etkili jokeyi ile bir kez daha koşacak olması avantajı. 9 Sissi Doulouse, Deauville'de bugünkü jokeyi ile benzer bir mücadelede yakın ara ikincilik elde etti. Devam eden formuyla üst sıraları zorlayacaktır.4. KOŞU

10 BRAZILIA TALISKER, pistlere geri döndüğü koşuda Lyon'da elde ettiği üçüncülükle dikkatleri üzerine çekti. Derece olarak da iyi olan safkan, o yarışını yinelerse burada çok iddialı olacaktır. 7 Heaven’s Door, sentetik pistte birçok kez kazandı. Yeniden çim piste dönen safkan, sentetikteki yarışlarını çimde de devam ettirirse koşuda söz sahibi olacaktır. 1 Jeu Celebre, üst gruptan geldi, ağır kilosuna rağmen değerlendirilmelidir.

5. KOŞU

5 NORWEGIAN LORD, Vichy'de aynı mesafede üçüncü olurken yarış kazanabilecek forma ulaştığını gösterdi. Koşunun önde gelen ismidir. 6 Bubble Brook, son koşusunu biraz daha uzun mesafede kazandı. Bir yıl aradan sonra daha kısa mesafede başlayacak olması ilgi çekici. 3 Horse Boreal, daha güçlü grupta uzun aradan sonra karıldığı mücadeleyi kazanırken çok iyi görünüyordu.  1 Longroy, kazanan atla arasında pek mesafe olmayan son yarışıyla dikkate alınmalıdır.6. KOŞU

Handikap yarışlarda istikrarlı sonuçlar elde eden 1 AKYO, bu sezon bu seviye bir şartlı yarış da kazandı. İdeal mesafesinde ağır kiloyu kaldırabilirse çok iddialı olur. 

7. KOŞU

2 EVERSWEET, şartlı yarışlarda hep ön sıralarda.  Compiegne ve Vichy'de üst üste şartlı yarış kazandı. Bugün de denk grupta favorimiz. Angers'ta kazanan 3 Jacques Coeur,  bugün daha zayıf rakiplerle koşacak olmasıyla bir kez daha iddiasını ortaya koyacaktır.  4 Broken Land, önde gitmeyi seviyor. Bugün de yarışa önde başlarsa son ana kadar mücadelenin içinde olmasını bekliyoruz. 11 Jitinga, ilerleyen formu ve bugün ilk kez takacağı vizör ile sürpriz yapabilir.