1. KOŞU

Aga Khan'ın safkanı 8 ASHTARA, kariyerinin ilk koşusunu bu pist ve mesafede kazandı. Son yarışında yakın ara ikinci oldu. Yeniden sevdiği mesafeye dönmüş olmasıyla ilk şansa sahip.

9 Qamka, son startında listed mücadelede koşmuştu. Geri dönüş için ideal rakipler buldu. 4 Chevalier Cathare, Chantilly'de kazanırken oldukça etkileyiciydi. Uzayan mesafenin işine yarayacağını düşünüyoruz.

2. KOŞU

3 ADELPHIE, kasım ayında sevdiği pist ve mesafede kazandı. Gördüğü yarışın ardından artan kondüsyonuyla çok şanslı.

İyi orjinli 4 Gelinka, bu ayın başında Saint Cloud'da iyi mücadele etti. Kilo indirimi ile koşacak olması rakipleriyle şansını eşitliyor.  Son üçüncülüğünden sonra bir alt gruba gelen 2 Woot City, koşutuğu yarışın ardından bu kez daha hazır.

3. KOŞU

Bu ayın başında bu pist ve mesafede benzer bir mücadelede baş farkıyla geçilen 9 BARCHETTA, daha iyi bir kulvardan çıkabilirdi ancak üç yarıştır kazanıra giriyor ve ha geldi ha gelecek izlenimi veriyor.
  
1 La Fibra ve 2 Misva, etkili ağır bakımına sahip olan safkanlar. İkisi de burada iddialı olur. 5 Teryag, daha önce bu pist ve mesafede yarış kazandı. Mart ayında Chantilly'de sergilediği performanstaki formunu koruyor. 8 Lorlisalsa, burada kazandığı yarışa göre biraz daha ağır kiloyla koşacak. Yarışın sürprizini yapmaya aday. 4. KOŞU

3 ENJOY THE SILENCE, bu pist ve mesafedeki son üçüncülüğü harikaydı. Bugünkü rakipleri de o günkülerden daha zorlu değil. Sevdiği mesafede koşunun en şanslı ismidir.

Aynı koşuda ikinci olan 11 Storm Katy, çok uzun zamandır bu kadar iyi performans sergilemiyordu. Bugün o da iddiasını koruyor. İstikrarlı safkan Dark Road'ın yarış görmeye ihtiyacı olabilir. Burada en azından plasede şans vermek yerinde olur. 

5. KOŞU

2 MONTE CINTO, bu ayın başında bir araya geldiklerinden 1 Diva Du Dancing'den daha iyi koşmuştu. Bugün aralarında birkaç kilo fark var ve her iki safkan da bize göre şanslı. 

Son dördüncülüğünün ardından 4 Diam Spirit, uzun ara sonrası yarışında bütün açıklarını kapatmış olmasıyla bugün çok iddialı olacaktır.  5 Lickanbur, katıldığı son şartlı koşuyu kazandı. Bugün 2,5 kilo apranti indirimi ile koşacak olması, rakipleriyle şansını eşitliyor.6. KOŞU

18 RIQUET, Vichy'deki iyi ikinciliğinin ardından katılacağı bu mücadelede, rakiplerine göre oldukça uygun bir kiloyla start alıyor.  Artan form ve kondüsyonu ile bugün burada yarışın en iddialı ismidir.