2. KOŞU

2400 metre mesafeli mücadelede, uzun zamandır pistlerde olan Golden Wood ve Pretorio ikilisi ön plana çıkıyor. 3 Golden Wood'un 2018 yılı başlarında Dubai Meydan hipodromunda bugünkü jokeyi Soumillon ile burun farkıyla kazandığı koşu sonrası handikap puanı 105'ti. Bu yıl bu seviye bir yarış kazanamasa da son startında Fontainebleau'da kazandı. 


6 Pretorio, son beş koşusunda 2400 metre ve üzeri yarışlarda ilk ikide bitirdi. Bunların üçü Deauville'deydi. Soumillon, daha önce yarış kazandığı buradaki rakibi Valeya'yı çok iyi tanıyor. Şampiyon jokey, bugün, kazandığı gün buradaki rakiplerinden Pretorio'yu geçen Golden Wood'u tercih etti. 
4. KOŞU

Burada iki safkan, diğer rakiplerinden daha iyi durumdalar. Bunlar Kourkan ve Thalyia. 1 Kourkan geçen sene yarış kazanamamış olsa da hala 100 üzerinde handikap puanı bulunuyor. Daha önce listed yarış kazandı ve grup koşularda iyi yerlerde bitirdi. İkinci olduğu koşu, Grup 3'tü ve o gün William Haggas'ın antrene ettiği Miss O Connor'a bir boy farkla geçilmişti. O gün handikap puanı 108'a yükseldi ancak daha sonra favori olarak katıldığı listed yarışta, ağır pistte 11 at arasında 8. oldu.

9 Thalyia, kariyerinin ilk üç koşusuna Deauville'de katıldı ve hepsinde iyi koştu. Bu yarışlarının ardından handikap puanı 76'ya yükseldi. Akabinde Şubat ayında iki hadikap yarış kazanmasının ardından 94 handikap puanına ulaştı. Bu yarış için erken bahis oranlarındaki ganyanı 8 olsa da  favori ile arasındaki 4 kilogramlık fark onun çok işine yarayacaktır. 

6 Target Zone, maidenden İngiltere'nin Kempton hipodromunda çıktı. 84 handikap puanı bulunan safkan, daha sonra el değiştirerek Fransa'ya geldi. Diğer safkanlar neredeyse aynı seviye koşulara katıldılar ve benzer performanslar sergilediler. 

2 Shannkiyr, Vichy'de maiden yarış kazandı. 3 Bliss For Ever; son dört koşusunda Longchamp, Saint-Cloud ve Chantilly'de maiden yarışlarda koştu. 10 Agapi Mia, Chantilly'de 4 ve yukarı yaşlı İngilizler arasında handikap mücadelede ikinci oldu.