1. KOŞU

İki yaşlı dişi İngiliz taylarının ilk kez piste çıkacağı koşuda çok yük fiyata satın alınan MARIE DE VEGA (5)'nin kazanma şansı yüksek görünüyor. İki yaşlılarda yüksek başarı oranına sahip antrenör Marcialis'in hazırladığı SELKET (4) de ön planda duruyor. MAGNA MATER (6) ve COEURSAMBA (3) ikilisinin ekürileri ise çok güçlü. Her iki safkan da usta ellerde hazırlanmış olmalarıyla şanslılar.

2. KOŞU

ALLEZ BARZA (4), pistin en çok yarış kazanan antrenörlerinden şampiton Andre Fabre tarafından bu yarışa itina ile hazırlandı.  ETHNIC TYPE (8) ise bir Fast Company tayı ve usta antrenör Rouget'in ellerinden çıkıyor. ENTEI (5) ve GO ATHLETICO (7) ikilisi de iyi orjinleri ile göze çarpıyorlar.

3. KOŞU

ARROGANTE (1), Chantilly'de sekizinci olduğu maidende kazanan atın çok gerilerinde değildi. Bugün daha iyi koşmasını bekliyoruz. SUFFRAGE (4), geçen sene ilk koşusunda fena değildi, üç yaşlılığındaki ilk koşusunda daha ileri bir performans sergileyebilir. TREZY BOY (5), ilk koşusu için çok uygun bir grupla karşılaşıyor. HURACAN (2), son iki koşusunda iyi mücadele eden bir safkan. 4. KOŞU

SOUVERAINE ELUSIVE (7), Mart ayındaki etkileyici birinciliğinde buradaki rakiplerinden bazılarını gerisinde bıraktı. Son dört koşusunun üçünü kazanan safkan koruduğu formu ile bir kez daha potoyu önde geçebilir. Son koşusunu Lyon'da klas 3 yarışta kazanan DEACON (6), bir önceki startında Chantilly'de handikap koşuda az farkla üçüncü olmuştu. Buranın iddialı isimlerinden. SAVOIR AIMER (2) ve PLATEADO (3) ikilisi son dönemde yakaladıkları istikrarla düşünülebilirler.

5. KOŞU

ZAHONY (4), kariyerinin ilk koşusunda Chantilly'de dördüncü olurken beğendiğimiz safkan, bu kez daha iyisini yapabilecek durumda. was a good fourth at Chantilly in a newcomers race. Yüksek meblağa satın alınan SATONO ELPIS (8) yarış hayatının ilk koşusunda birinciliğe uzanabilir. BONNE IDEE (1) ve LES LOGES (2) ilk koşularında iyi performans sergilemişlerdir.

6. KOŞU

IL PITTORE (6), üç yarış önce şartlı mücadelede burun farkıyla kaybetti. Son olarak ise handikap yarışta mücadele etti ve genel görüntüsü bu yarış için yeterliydi. WHAT DO YOU SAY (3), son startında Longchamp'te handikap mücadelede altıncı olan safkandan bugün daha iyi bir performans bekliyoruz. IRON SPIRIT (5), iki yarış önce şartlı mücadelede dördüncü oldu. Bugün yeniden kendi klasında ve dengi rakiplerle koşuyor. QUEVILLON (4), son birkaç koşusunda iyi performans sergileyen safkan, bugün alt gruba gelmesiyle değerlendirilmelidir.

7. KOŞU

BEAUFOUR (2), Fontainebleau'da maiden yarışta altıncı olan safkan, ilk handikap mücadelesinde çok iddialı olacaktır. ONE MORE BREATH (11), Fontainebleau'da katıldığı ilk handikap koşusunda varlık gösterememiş olsa da  önceki yarışlarındaki performansı iyiydi. THE FUNK BIBLE (4) son üçüncülüğünde potoda kaybetti. NYAKIM (8) benzer gruplarda iyi yerlerde bitirmiş olmasıyla düşünülmeli.8. KOŞU

HOLDGREEN (3), geçen hafta Angers'ta handikap yarıştaki altıncılığında beğenimizi kazandı. Bu kez şartlı koşuya gelen safkan son yarışındaki performansını buraya taşırsa kazanabilir. TURNBERRY (8), Pornichet'edeki son üçüncülüğünde dikkat çekti.  Daha önce şartlı yarış kazanmışlığı bulunan safkan, bu koşudaki en iddialı isimler arasında. SHAKEN NOT STIRRED (5), Deauville'de şartlı yarışta üçüncü oldu. Benzer rakipler arasında bir kez daha iyi yerde bitirmeye aday. FLUTE EN SOL (7)'un şartlı yarıştaki beşinciliği harikaydı. 9. KOŞU

ULAN (7), son koşusunda Compiegne'de handikap yarışta çok rahat kazandı. Bugün kilosu biraz daha ağır olsa da birinciliğin en güçlü adayıdır. SMART COOKIE (2), Mayıs ayında Lyon'da handikap yarışta beşinci olurken birinci ile arasında yalnızca iki boy fark vardı. Bu seviye yarışlardaki istikrarı ile ihmal edilmemeli. HERE COMES SUMMER (6), son koşusunda yeniden handikapa dönen safkan plasede yer buldu ve bugün daha da iyi bir performans ortaya koyabilir. ALBICELESTE (4), şartlı yarışlardaki etkili koşularından sonra yeniden handikapa dönen safkana şans verilmeli.