AT THE RACES SHA THİN AT YARIŞI TAHMİNLERİ

1. KOŞU

#10 Good Luck Friend, henüz ikinci startında birincilikle tanıştı ve bugün ilk kez klas 3 bir mücadeleye katılacak. İyi kulvardan çıkacak olmasının yanı sıra yakaladığı formla koşunun en iddialı ismidir. #6 Biz Power, yükselişte olan bir safkan. Son dördüncülüğü yakın araydı ve bugün bunun üzerine koyabilir. #1 Cruising, gözde uzak tutulmaması gereken bir safkan. Bugünkü aprantisi ile 5 kg indirimli koşuyor. #4 Wind N Grass formunu buldu, son üçüncülüğü iyiydi, pisti de seviyor.

2. KOŞU

Safkanın antrenörü parlak bir sezon geçiriyor. Kariyerinin ilk yarışında elde ettiği çok başarılı olan #3 Kinda Cool, bugün dış kulvar dezavantajı ile yüzleşecek. Ancak en büyük avantajı, Zac Purton ile koşacak olması. Purton'un kariyeri, dış kulvardan çıkan safkanlarla elde ettiği başarılarla dolu. #9 Gallant Legacy, kazandığı koşuyla formuna yeniden kavuştuğunu gösterdi. Bugün yine aynı seviyede koşacak ancak rakipleri o güne göre daha zorlu. #10 Regency Poet yedi koşuluk bir kariyeri var ve yeni yeni istikrar yakaladı. Son ikinciliği de iyiydi. #1 Sky Darci, uzun aradan sonra ilk kez koşacak olsa da nefes yönünden etkilenmezse iyi koşmasını bekliyoruz.

3. KOŞU

#5 Yee Cheong Pegasus, nasıl kötü koşulacağını bilmiyor ve onun bu istikrarlı görüntüsünün mükafatı bugün elde edeceği bir birincilikle taçlanabilir. Son beş koşusunda dört ikincilik ve bir de birincilik elde eden safkan, son günlerin başarılı jokeyi Hamelin ile birinciliğin en güçlü adayıdır. Bugün avantajlı bir kulvara sahip olan #7 Fast Pace, ilk startındaki dördüncülüğünün ardından bu kez Zac Purton ile koşacak olup favorinin en ciddi rakibidir. Şimdiye kadarki yarışarında yetenekli bir safkan olduğunu gösteren #10 Sparkling Star ile iyi bir apranti indirimi alan ve dördüncü kulvardan çıkan  #1 Xponential da koşunun iddialı isimleri arasında gösterilebilirler.

4. KOŞU

Hong Kong'un şampiyon safkanı #1 Exultant, QEII Cup'taki başarısını yineleyerek bir kez daha potoyu önde geçmeye yakın duruyor. Rakipleri ile olan kilo denkliği ve uzayan mesafe de safkanın çok fazla işine yarayacaktır.
5. KOŞU

#1 World Famous'un iki ay aradan sonraki bir boy farklı beşinciliği iyiydi. O koşusunun ardından ilerleyen formuyla burada favorimiz. #8 Enzemble, iki yarış önce kazanansı, bugün biraz dış kulvardan çıkacak olsa da aldığı 5 kglık apranti indirimi, bu açığı kapatmasına yetebilir. #4 Charity Go'nun son iki koşusu mükemmelid. İstikrarlı görüntüsü onu birinciliğe taşıyabilir. #2 Champion Supreme, kazandığı koşunun ardından aynı denklikte rakiplerle karşılaşacak. Gözden uzak tutulmamalı.
6. KOŞU

#2 Regency Bo Bo, son koşusunda 14. starttan çıkmasına rağmen, iyi yerde bitirdi. Zac Purton ise safkandan memnun kalmış olacak ki bugün tekrar biniyor. 41 kez start alıp 5 kez kazanan safkan, istikrarlı görüntüsü, iyi jokeyi ve tecrübesi ile potoyu rakiplerinden önde geçebilir. #3 Beauty Smile, Hong Kong'taki iki yarışında da iyi koştu. Son koşusunda berbat bir kulvardan çıkmasına karşın dördüncü olması ve buradaki ilk yarışında yakın ara ikincilik elde etmesi,  bugün şampiyon jokeyi ve iyi start alması ile birleşince onu da birincilik mücadelesine dahil ediyor. Uygun kilolu #9 Flying Victory kazandığı klasta koşacak ve rakiplerine göre kilo avantajı bulunuyor. #1 Beauty Spirit de son yarışını kazanan bir safkan. Devam eden formuyla değerlendirilmeli.

7. KOŞU

#2 Glorious Spectrum, bugün son ikinciliğindeki binicisi Antoine Hamelin ile start olacak olan safkan, aradan sonra iki yarış gördü ve formunu da epey ilerletti. Bugün ilk Hong Kong birinciliğine yakın görüyoruz. İkinci kulvardan çıkan ve Zac Purton'la koşacak olan #3 Happy Fun, bugün çıktığı gibi bitirebilir. #14 Will Power, üç yarış kazandığı kumdan çim piste döndü. Pisti yadırgamazsa çok şanslı.