GÖLGESİZ Çimde daha iyi koşmasını beklediğim isimin babası Gündeniz KV ve Grup yarışları 3 yaşlılığından sonra kazanmıştır. Gruba baktığımız da önlerde gitmeyi seven oldukça fazla isim var. Son iki üç koşusunda daha sert isimler ile sürekli start alıp mücadelenin içinde olan safkan bugün zorlansa da koşuyu kazanacaktır. Bankom.

AKYAZILI HAKAN Annesi Çitlenbik Tonnente yavrusu çok yakından tanıdığımız Corcavado ie kardeş. Ayrıca tayın an ne katdeşlerinden Akyazlı Sıla ilk üç koşusunun ikisini kazanmış ve daha sonra Kv Grup koşularda boy göstermiş. Baba Perfecto yavruları performans olarak tay yarışlarında biraz düşüş gösterse de Küçükmatra, Balyecisalih ve Gümbürgümbür gibi isimleri sahaya vermiş. seri bir isim olduğuna inandığım safkan günün sürprizini gerçekleştirebilir.

FLASHING GIRL-HONEY RIDER Geçtiğimiz sene daha sert rakipleri arasından birincilikler elde edip ara sonrası Adana pistinde ilk yarışını kazanıp hazırlıklarının bir kısmını tamamladıktan sonra iki gün önce iç pistte 25//51 rahat galop yapan safkan gün için deki tekimdir. Geçtiğimiz yıl kalitesini sahaya yansıtamayıp Ülkemiz de Uluslararası Boğaziçi koşunu kazanan ve Goldolpin ekürisinde olan SECRET NUMBER'in kardeşi HONEY RIDER iç pistte 26//52 çok rahat yaparken son koşusunu tekrarlaması halinde koşudan birinci olarak ayrılabilir. 

Üç ay aradan sonra 2 yarış görüp ıslak kuma denk gelen daha sonra çimde 6. olan ve ardından iki yarışta da ikincilik ile ayrılan Write To Ellie bu grubun üstünde bir isim en ciddi rakipleri uzun süre start almamış ya da yakın zamanda kim kosmamış isimler. Uygun sikleti ile Write ve Kadir güzel bir birincilik alacaktır.