AT THE RACES HAPPY VALLEY AT YARIŞI TAHMİNLERİ

1. KOŞU: 

#8 Farm Bumper'ın üst üste iki ikinciliği de ondan önce kazandığı yarış da harikaydı. Eğer benzer yarışlarından birini bugün de yaparsa bugün onu birincilik kürsüsünde görmek sürpriz olmaz. #6 Gintoki, yakın ara yaptığı etkili dördüncülüğünden sonra bu kez Zac Purton ile start alacak. Bugün Hong Kong'ta on üçüncü kez piste çıkacak olan safkan daha önce Avustralya'da dört kez bitiriş çizgisini rakiplerinden önde geçmişti. #2 Happy Good Guys, bu sezon iki birincilikle yoluna devam ediyor. İyi kulvardan çıkıyor olmasının avantajını en iyi şekilde değerlendirecektir.

2. KOŞU: 

#5 Dragon Commander, bu sezonki yarışları çok iç açıcı olmasa da grubun uygunluğu ve mesafenin de kısalarak ideale dönmesi ile şansı arttı. #9 Dionysus Collin, bu sezon hiç yarış kazanamamış olsa da altı kez plasede yer buldu.  Zac Purton'la start alacak olması istikrarsız rakiplerinin arasında onun şansını katlıyor. #7 Salto Olimpico, son üçüncülüğünde formunu bulduğunu gösterdi ve Moreira bu yarışta ona binmeyi tercih etti. Grup uygun. #3 Shadow Breaker, son startında 28 ganyanla çıktığı gibi bitirdi. Bugünkü kulvarı çok kötü olsa da o performansıyla burada da şansı hak ediyor.3. KOŞU: 

Daha önce Zac Purton ile bu pist ve mesafede az fark yaparak kazanan #2 Amazing Luck, sert rakipler arasındaki son üçüncülüğünün ardından bu kez alt grupta koşacak. Formunu bulan safkanın bu rakiplerini geride bırakması bizi şaşırtmaz. #6 Lightning Steed, son dördüncülüğünde etkileyici bir performans sergiledi. Formunun yükselmesi, iç kulvardan çıkması ve Joao Moreira'nın binmesi ile favorinin hatasını kollayacak en sert rakiptir. 

#3 Focus, son iki koşusunda iyi bir görüntü sergiledi. Bugün üçüncü kulvardan çıkacak ve bu sezon iki birinciliği bulunuyor. #5 Blooming Spirit da bu sezon iki yarış kazanan bir safkan. Form durumu iyi, rakipleri ideal ve kulvarı da güzel.

4. KOŞU:

#5 Flying Genius, son dört yarışının üçünde ikincilik elde etti. Yükselen form durumu ve etkili olduğu mesafede ilk şansı hak ediyor. #2 Explosive Witness, Hong Kong'taki ilk birinciliğine çok yaklaştığını söyleyebiliriz. Her koşusunda formunu ilerletiyor ve bugünkü rakiplerinin de çok denk olduğunu söyleyebiliriz. #3 Be Ready, son koşularında sürekli az farkla kaybetti. Yarış yeteneği sürekli artıyor ve bugün bu rakipler arasında es geçmek olmaz. #6 Very Sweet Orange, üst üste üç birinciliğinin ardından biraz form kaybetse de bugün yine yükselişe geçebilir. 5. KOŞU

6 Golden Glory, inişli çıkışlı bir forma sahip olsa da yarış tecrübesi bunun gibi bir grubu geçmesine yetecek düzeyde. Üçüncü kulvardan çıkacak olan safkan öne yakın takip ederek sonlarda farkını ortaya koyabilir. #1 Ares, henüz ikinci startında çok etkileyici bir birinciliğe imza atmıştı. Ardından bu pist ve mesafede ikincilik elde etti. Zac Purton'la start alacak olan safkan bugün de iddiasını ortaya koyacaktır. #3 Harmony N Home, bugün 3 kilo fazlalılka koşacak eğer bunun ve dış kulvardan çıkacak olmasının üstesinden gelebilirse çok şanslı olur.  #8 Lucky Quality, başarılı jokeyi Karis Teetan ile piste çıkacak olan safkan ikinci kulvardan çıkacak olmasının avantajını en iyi şekilde kullanacaktır.6. KOŞU

#2 Simply Fluke, el değiştirdikten sonra iki kez üst üste kazandı. Antrenör Douglas Whyte'ın ellerinde hazırlandığı hiçbir yarışını kaybetmedi. Daha önce kazandığı şartlarda koşacak olan safkan için ne rakipler ne mesafe ne de dış kulvar dezavantajı değişmiş durumda. Bir kez daha kazanamaz demek için elimizde veri yok. #6 Destine Jewellery, iki yarış önce kazandı ve o günden sonra da formunu korudu. Kulvarı fena olmayan safkan, doğru strateji ile zafere uzanabilecek güçte. #4 Jade Phoenix, beş yarışlık kariyerinde çok iyi yarışlar yaptı. Bugün iyi kulvardan çıkıyor olmasıyla şanslılar arasında. #8 Interstellar son ikinciliğinde eski formuna kavuştuğunu gösterdi.


7. KOŞU

#1 Magnificent, aynı jokeyi ile katıldığı son iki koşusunda da plasede yer buldu.  Bu kez kazanabilecek duruma ulaştı. #11 Chairman Lo, iki koşu öncesinde tatmin edici bir yarış yaparak kazandı. Son beşinciliği de yakın araydı. Bugünkü rakipleri çok uygun, tek kötü yanı dış kulvardan çıkıyor olması. Bunu aşabilirse birinciliğe uzanabilir. #12 Nordic Warrior, iyi kulvardan çıkıyor ve kilosu da çok uygun. #3 Green Reign, birkaç yarıştır yakın aralarla kaybediyor. Dış kulvardan çıkıyor olmasının üstesinden gelebilecek kapasite. Yarış içerisindeki çabalarının kazanmaya yetip yetmeyeceğini birlikte göreceğiz.

8. KOŞU

#2 Golden Dash, verdiği aranın ardından az farkla kaybettiği yarışta ikinci olmuştu. Ardından iyi grupta dördüncülük elde etti. Safkan istikrar yakaladı ve Zac Purton bunu görmezden gelmeyerek kamçıyı eline aldı. Kazanması normal sonuç olacaktır.

#7 California Rad, bu seviye yarışlarda kendisini ispatladı. Bugün dış kulvardan çıkıyor ancak ilgilileri üst üste üçüncü birinciliği hedefliyor. #6 Ping Hai Galaxy, çok nadir kötü koşuyor. Bu pist ve mesafede bu sezon bir yarış kazandı. Hem de 159 ganyanla. Tekrarlayabilir. #5 Beauty Spark's, istikrarlı bir at. İki yarış önce de bunun mükafatını kazanarak aldı. Öne yakın giden safkan, biraz dış kulvardan çıkıyor. Eğer yarışın başlarında iyi yer tutarsa iddiasını ortaya koyar.

THE SUN'IN GENİŞ YORUMLU HAPPY VALLEY TAHMİNLERİNE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ

9. KOŞU

#2 Shining Ace, safkan formda ve istikrarlı. Bu sezon yedi plase ve üç birincilik elde etti. Kendisini hem Sha Thin'de hem de Happy Valley'de ispatladı. Joao Moreira'nın bu yarışta bineceği safkan, iç kulvar avantajıyla güçlü bir yarış ortaya koyarak kazanabilir. #1 Amazing Star, son beş koşusundan dördünü kazandı. İlerleyen günlerde grup yarışlarda görebileceğimiz safkanın bu jokeyi ile daha önce birinciliği de bulunuyor. #7 Shining Gem, bu sezon üç yarış kazandı ve bugün üst üste ikinci birinciliğini elde etmek için koşacak. İyi bir performans sergileyerek kazanması şaşırtmaz. #11 Winning Method, hafif kilosunun avantajını değerlendirmeye çalışacak.