At The Races CHANTILLY At Yarışı Tahminleri

1. KOŞU

DIONYSOS (13), form tutan bir safkan. Önlere yakın gidebilen safkan so olarak Longchamp'te dördüncü olmuştu. Bugün için çok uygun kilo ile piste çıkacak olması onu ön plana çıkartıyor.  RAJASTARE (3), iki yarış önce burada dördüncü olduğu yarışı güven veriyor. Aralık ayından beri koşmasa da değerlendirilmeli. Eğer yine benzer bir yarış yaparsa iddialı olur. Gördüğü iki yarış ile JENILAT CHANCE (10) ve HAPT (9) sürpriz yapabilecek safkanlardır. 

EDİTÖR: Şampiyon jokey Maxim Guyon'un bindiği 1 numaralı HOUSELADY, At The Races tarafından önerilmemiş ancak koşu içerisindeki tek kaliteli jokey olduğunu unutmayalım. Ayrıca son zamanlarda özellikle Fransa'da çok büyük sürprizlerin hep başjokeyler tarafından yapıldığı gözünüzden kaçmış olabilir. Geriye dönük bakarsanız bizi daha iyi anlarsınız. Bu yüzden mutlaka jokey sıralamasına bakıp oranın en iyi jokeyleri hakkında bilgi sahibi olun. Biz her gün bütün hipodromlar için en iyi jokeylerin listesini yayınlıyoruz. BURAYA TIKLAYARAK BAKABİLİRSİNİZ.

2. KOŞU

SKALETTI (1), üst düzey birçok yarışta mücadele ederek başarılı oldu ve son koşusunda Longchamp'te Grup 2 yarış kazandı. Birinciliklerine bir yenisini ekleyebilir. Bu seviye bir yarış kazanan PLUMATIC (9) de gruptaki klas atlar arasında. NATURE'S COLORS (6), Mart ayında Deauville'de listed yarış kazandı ve bu seviye rakiplerle ilk kez mücadele edecek olsa da dünyaca ünlü Godolphin'in atı. 

PRETREVILLE (3), Craon'da bir listed yarış kazandı ve formunu sürekli yükseltiyor. STUNNING SPIRIT (7) ise rakiplerinin kötü koşması halinde devreye girebilecek potansiyelde bir safkan.

3. KOŞU

SOLSTICIA (14), Eylül ayında Longchamp'te potoda kaybetti. ALKANDORA (7) da benzer şekilde Longchamp'te burunla geçildi. İki safkan da formunu ilerletti ve daha iyisini yapmaya adaylar.  İlk kez koşacak olan TRUE LOLITA (16), güçlü ekürisi ve şampiyon jokeyi ile dikkat çekiyor. 

EBAIYRA (1), SHALAMBA (2) ve LA VESPIERE (3) ise bu koşu için daha sonraki ihtimallerdir.

4. KOŞU

MUSICAL MAST (1), ilk startında favori olarak koşmuştu ancak beşincilikle yetindi. Şimdi tazelenip geri geldi ve usta binicisi ile yine ön planda. Kazanması şaşırtmaz.

GREY FALCON (7), Ekim ayında Compiegne'de ilk kez piste çıkan safkan, şampiyon antrenör Fabre nezaretinde hazırlanıyor.  LORD WELLINGTON (9), üst üste ikinciliklerinden sonra kazanmaya yaklaştı. BOIS D'ARGENT (11) antrenör Henri Graffard ve Pierre-Charles'ı bir araya getiren ilgi çekici bir safkan.  KOURKING (4) ise bu koşuda iddialı olabilecek bir başka safkandır.5. KOŞU

SARENDAM (2), geçen yıl muazzam bir forma sahipti ancak Mart ayındaki yılın ilk yarışında tam bir hayal kırıklığıydı. Bugün yükselişe geçebilir. SAINT NICOLAS (3), Aralık ayında 3200 metre mesafede kazandı. 3000 metrenin onun için daha ideal bir mesafe olduğunu düşünüyoruz. Ki bugün de öyle. KARLSTAD (5), Eylül ayından beri koşmasa da bu mesafede çok başarılı bir at.  MOONWALK STEP (6), istikrarlı bir safkan. Ağır kilolarına rağmen CHECKPOINT CHARLIE (1) ve  GET SHIRTY (4) ihmal edilmemelidir. MORTREE (10), Cagnes'te kazandı ve  Fontainebleau'da harika bir üçüncülük elde etti.6. KOŞU

Çok istikrarlı bir safkan olan SUDFAA (1) son koşusunda 3400 metre mesafede burun farkıyla kaybetmişti.  Üç yarış önce kazanmasını bilen safkan bugün de kazanmaya yakın duruyor.

CLASSIC PEARL (3), uzun süredir koşmuyor. Son ikinciliğinde 2200 metre mesafede boyun farkıyla geçilmişti. Uzayan mesafede şanslı olabilir. Son birinciliğinin ardından FINJAANS ROSE (9)  ve bu mesafede katıldığı yarışını üçüncü olarak tamamlayan TRES SOLID (11) ise favorinin kötü koşması halinde devreye girebilirler.7. KOŞU

MAZELTOF (13), iki yarış önce 1600 metrede baş farkıyla geçilmişti. Bugün iyi bir fırsat yakalamışa benziyor. DEVIL'S BOY (10), son koşusunda bir boy farkla geçilen safkan handikap koşularda istikrarlı sonuçlar elde ediyor.  ZIGHIDI (2), kazandığı şartlı koşudan sonra yeniden handikap mücadeleye döndü. FIAMELCA DOLOISE (3)'un son koşuları kötü olsa da bugün mesafenin kısalması işine gelebilir.8. KOŞU

REINE DE LUNE (8), katıldığı handikap koşuda iyi mücadele ederek 2.5 boy farkla üçüncü olduktan sonra burası için ilk sırayı hak ediyor. Deauville'deki 1500 metre mesafeli koşuda 2 boy farkla geçilen MYBOYGILLES (3), handikap koşuların başarılı ismi.  FIRE AT MIDNIGHT (4) ve SAMWELL (2) son koşularındaki görüntüleri ile burada kuponlara eklenmeliler.9. KOŞU

Lyon'da denk grupta dördüncü olan MAKENJAR (12), başjokeylerden Maxime Guyon ile bugün potoyu önde geçebilecek durumda.

LENKA (10), handikap yarışların istikrarlı isimlerinden. Favori hata yaparsa birinciliğe oynar. ATHENA STAR (6), bu pistte yalnızda dört kez koştu. Sentetik pistte daha başarılı bir safkan. Sürpriz şansı verilebilir. DIAMACHAL (13) da bugüne kadarki performanslarıyla burada iddialı olabilecek bir isim.