16 Mayıs Serkan Yaşar Gulfstream At Yarışı Tahminleri (GÜNCELLENDİ)

MOONSTONE: Önde gitmeyi seven safkan, bugün iyi bir apranti ile koşacak ve kilo indiriminin yanı sıra, iç kulvar avantajını da arkasına alacak. Safkanın antrenörü Saffie Joseph Jr. Gulfstream'in en başarıları arasında yer alıyor. Bugün daha öncekilere göre bir alt grupta koştuğu da katıldığı yarışların ikramiyelerinden belli. 26 Nisan'da 800 metrelik çalışmasında 46 rahat yaptıktan sonra bir üst grupta koştuğu yarışa çok kötü başlamış ve altıncı bitirmiş. Ama bugünkü rakipleri arasında beyaz bayrak ayna yapabilecek bir ata benziyor. 
GREEN LIGHT GO: Daha önce Grup 2 kazanan safkan, Grup 1 yarışta, bu yıl Kentucky Derbi'nin favorisi olarak gösterilen Tiz The Law'ın hemen arkasından ikinci olmuş. 4 ay aradan sonra bir de Grup koşuya katılan safkan, Gulfstream'deki koşuda üçüncü olmuş. 7 Mayıs'taki 800 metrelik çalışmasındaki 47.5 rahat derecesi ile bugün de BANKO önerilmeyi hak etmişe benziyor. 

ALMASHRIQ: İlk beş yarışına İngiltere'de katılan safkan, bir yaşlılığında 1.2 milyon dolara satın alınmış. Amerika'da ilk defa iki yarış önce koşmuş ve  çıktığı gibi bitirmiş. Bir sonraki yarışında Luis Saez ile önlere yakın gitmesine rağmen sonlarda tempo kaybedince jokeyi enseye basmış. Bu kez daha yatkın olduğu çim pistte koşacak olması onu epey ön plana çıkartıyor. Ayrıca mesafenin kısalmış olması da önlerde olmayı seven Almashriq için bir avantaj olarak görülebilir. 

NOOR SAHARA: Antrenör Chad Brown, Fransa'dan at ithal edip harikalar yaratması ile nam salmış bir çalıştırıcı. Daha önce benim de Türkiye'de bahis oynanan yarışlardan hatırladığım, birçok atı var. Antrenörün profilini araştırdığımda bunlar arasında en başarılıların Zagora ve Sister Charlie olduğunu söyleyebilirim. Zagora ile Breeders Cup kazanmış. Sister Charlie ise Amerika'da 10 kez koşup 7 kez Grup 1 kazanmış. Yani bu adam, bu işi çok iyi biliyor. Noor Sahara, Fransa'da katıldığı Grup 1 yarıştan 4 boy farkla 11., Grup 3 yarıştan ise 3 boy farklı altıncı ayrılmış. 

ÖNEMLİ NOT: Tahminlerim, yarışların çim pistte koşulması üzerine hazırlanmıştır. Kum piste alınması halinde bazı değişiklikler olacaktır. Bu sebeple yarışlar başlamadan birkaç saat önce pistin değişip değişmediğini kontrol ederseniz mutlu olurum. 

AT THE RACES'IN GENİŞ YORUMLU GULFSTREAM TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Gulfstream At Yarışı Tahminleri

(KUM PİSTE GÖRE GÜNCELLENMİŞTİR)

1. ALTILI

5.14.12.7.4.1
2.4.3.1
2.6.4 // 1.8
14.6.9.13.7.16
5 GREEN LIGHT GO BANKO
3.6 // 11

43.2 TL // 108 TL 

2. ALTILI

14.6.9.13.7.16
5 GREEN LIGHT GO BANKO
3.6 // 11
4.5.6.2.1
1.10 // 8.7.6
7.9.2.1.3.8

36 TL // 108 TL 
YABANCI YARIŞ PROFESÖRÜNÜN GULFSTREAM TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yorum Gönderme

0 Yorumlar