Sabah Pakenham'da gerekçeleriyle önerdiğim %2 AGF'li EVENING SPIRIT'in kazanması beni memnun etse de altılıyı bulamayınca hiçbir işe yaramadı. İnşallah doğru kurgularla ikramiyeye ulaşırız.
MASERATI MAN: 7 ay aradan sonra piste çıkan safkan çok iyi mücadele ederek rakibine potoda mağlup ederken üçüncü olan atla arasında 8 boy gibi bir fark varmış. Aynı denklikte grupta bugün bir kez daha piste çıkıyor. Nefes sorunu olmayan safkan, bu kez rakiplerine üstünlük kurabilir diye düşünüyorum. İki ay aradan sonra koşacak olan ve gelen performansı iyi duran Valid Quest de öncelikli rakip olur.

BLESSED BEAST: Son koşusunda safkana apranti biniyormuş. O gün önde giden Fast Venezuella, düzlükte dışarıya açılmış. Ona da apranti biniyormuş. Dışarıya açılınca da avantaj kaybetmiş ve içeriden gelen Don't Get Khozy avantaj sağlamış. Orta kulvara da Blessed Beast girmiş. Bugün Miguel Vasquez gibi bir ustanın Blessed Beast'e çok şey katacağına inanıyorum. Daha önce burun farkıyla geçildiği Don't Get Kohzy'den rövanşı alacaktır. 


BRONX BEAUTY: Katıldığı 16 koşunun 8'ini kazanan safkan, katıldığı 5 grup koşunun 4'ünde tabelaya girmiş ve de 7 kez açık yarış kazanmış. Çok süratli bir at ve önde gitmeyi seviyor. Kafayı alırsa kimseye kaptırmıyor ya da iki üç sürüklenip düzlükte öne geçiyor. Bugün en iç kulvardan çıkacak olması da rakiplerine göre daha avantajlı olmasını sağlayacak. İrad Ortiz'in bindiği safkan bugüne kadar hiç bu kadar düşük seviyeli bir yarışa da iştirak etmemiş. Açık yarış atı şartlı yarışta koşuyor. Benzer şekilde Pasific Gale ve Heiressall da grup tecrübesi bulunan ve de başarılı olan atlar. Ben geniş kupon yapanlara bu ayakta Bronx Beauty'nin yanına bu safkanları da yazmasını tavsiye ediyorum.


Serkan Yaşar Gulfstream At Yarışı Tahminleri

3.7.8.6
7.6.2.3.1
11.8.4.12.10.3.5.9
1.7 // 4.2
2 BLESSED BEAST BANKO
1 BRONX BEAUTY // 5.3

18 TL // 108 TL

ALTILI GANYAN 4.325 TL ikramiye vermiştir.