Gün geçmiyor ki yeni bir doping haberi gelmesin. Safkanların ilgilileri bu maddeleri kullanıp yarış kazanarak müşterek bahislerden kazanç sağlıyor aynı ölçüde yarış sever de mağdur oluyor. Eğer salya sonuçlarında doping maddesi tespit edilmezse bu durum yapanların yanına kâr kalıyor.

Son dopingli atımız ise ARAP TURGAY, son startında beşinci olarak tabela dahi yapamayan bu safkan bir önceki koşusunda jokeyi Nurettin Şen idaresinde tatlı bir sürprize imza atmıştı. Kazandığı yarışta güvenmeyenler ile bir önceki yarışını rahat kazanmıştı diyerek son koşusunda kuponunda yer verenler mağdur oldu. Peki ya kim kazandı? TJK'nın bu husustaki yaptırımlarını daha sert ve keskin bir hale getirerek yarış severin haklarını korumasını talep ediyoruz.

Yapılan açıklama şu şekilde: 

''16 Ekim Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen 4 Yaşlı Arap safkanlarına ait olan Handikap-15mücadeleyi birincilikle tamamlayan Mustafa AKGÜN’ün sahibi olduğu (DAĞHANBEY- SUSKUNUNKIZ / KOŞANAY) orijinli 4 yaşındaki iğdiş isim ARAP TURGAY‘da “CAFFEINE, THEOBROMINE, THEOPHYLLINE” doping maddesi verilerek koşturulduğu tespit edilmiştir.''


Remazan'dan bir iyi bir kötü haber alıyorum. Moralim bir düzeliyor, bir bozuluyor. Tam bu oyunumu yaparken Hışman yeğenim devrildi. Yüreğim dayanmıyor artık. Pistler çok kötü, dar, bakımsız. Atlar eğitimsiz, jokeylerin gözünü para hırsı bürümüş. Artık iyice soğuttular beni, Eğer tevzi hedefim olmasaydı bırakırdım ama gidip Veli'den o çeki alacağım bu böyle biline. 

Üstün altılı bilgimle yorumlar yazacaktım ama bu olay çok canımı sıktı. Bankolarıma çok güveniyorum yeğen haberin ola. Bugün beklediğimiz gün olabilir. Frigyalı çok iyi koşacak geçilmeyecek. Terex güle oynaya yarışı kazanırken aprantisi kulaklıktan İboyu açıp bir tek dileğim var mutlu ol yeter dinleyecek. Zabalam zaten anlatmama gerek yok yeğen 50 kilo geçilmesi çok zor. Diğer jokeyler o kazanırken aralarında pis yedili oynayacak. Benim adım sürpriz soyadım bomba unutma. Bugün yeğenlerime söyledim parayla ilgili beni anlatan bir söz yazacaklar. 

Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır.
Walter Scott