GİZLİ EKÜRİ KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ 

YEŞİLYOL: Geçtiğimiz yıl iyi gruplarda başarılı yarışlarını hatırladığımız Yeşil Yol, gördüğü iki yarışın ardından nefes açıp idman pistinde de iyi durumda olduğunu göstermesiyle daha önce üç kez kazandığı usta pilotu Kadir Tokaçoğlu idaresinde favorimdir. 

ODDJOB: Kazandığı jokeye dönen safkanın son yarışı gücüne ölçü değil. O günkü rakipleri çok sert olmakla beraber koşunun son metrelerine gelirken ki diri görüntüsü de dikkat çekiciydi. Bu kez kendi klasında mücadele edecek olması ve kilo avantajı ile günün bankosudur. 

ÇERKEZRAMO: Hikayesini daha önce sitemiz üzerinden okuduğunuz safkandan beklenti yüksek olmasına karşın bir türlü istenilen düzeyde yarışlar yapamıyor. Özellikle anne hattı çok iyi olan Çerkezramo gücünü ve son çalışmasını sahaya yansıtabilirse bugün pistten birincilikle ayrılabilir. 

RESURRECTION: Bugün Ahmet Çelik'in Resurrection'a binmek için Kocaeli'de olduğunu düşünüyorum. Kariyerine Elazığ ve Diyarbakır'da yaptığı yarışlarla başlayan safkan sonrasında bir süre geri alındı ve Kocaeli'de yarış pistlerine dönüş yaptı. Bursa'da gerçekleştirdiği sürpriz sonucun sonrasında ise üst üste başarılı yarışlara imza atmaya başladı. Mesafe ayırt etmeden iyi koşulara imza atan ve iyi bir form yakalayan Resurrection zorlu koşuda sizlere alternatif tek olarak önereceğim isim olacak. Düşündüğümün aksine kötü bir yarış yaparsa diğer atların şansını eşit görüyorum. 

SANBERK: İstabul'da mağlup olduğu Ulukız'dan rövanşı almak için mücadele edecek olan Sanberk için mesafenin 200 metre daha kısalmış olması da bir avantaj olarak görünüyor. 

SİNYOR: Kocaeli'de yağışlı bir havanın olması bu safkanın işine gelecektir. İlk startından sonra bir müddet geri çekilen ve ardından katıldığı iki koşuda da iyi neticeler elde eden Sinyor grubun denkliği ile ön plana çıkıyor.