Kim kiminle koştu ve geçti? Dünyanın en önemli yarışlarından birinde Enable'ın arkasından üçüncü olan safkan hangisi? Hangi safkanlar Grup 1 yarışlarda başarı sağladı? Kuma ve çime giden atlar hangileri? Bütün soruların cevabı 10 KOŞU'nun da GENİŞ YORUMU'yla YABANCI YARIŞ PROFESÖRÜ'nün Fransa Longchamp tahminlerinde.
1. KOŞUHenüz üç kez koşan 3 Duhail, Listed yarışta ikinciliğe sahip. Bugün gerçek gücünü göstermeye çalışacak. Dün size Gulfstream yarışlarında bahsettiğim AL Shaqab'ın atı. Kalite kokuyor. Geçtiğimiz yıl bu yarışın dördüncüsü olan 7 Gold Vibe, o yarıştan sonra Eylül ayında yine bir Grup 3 yarışta kazandı, daha sonra Grup 1 L'Abbaye'yde Glass Slippers'a az farkla geçilmişti. 2 Sestilio Jet geçen yıl bu koşuda 8 Batwan'ı 1 boy farkla geçmişti. Onların birkaç boy gerisinde üçüncü olan da 9 Ken Colt'tu.  Batwan, o yarıştan bu yana hiç koşmadı. Safkanın tek başarısı ise 1600 metrede. Uzun zamandır yarış kazanamıyor ancak harika bir geri dönüş yapabilmesi için bu yarış iyi bir fırsat. 4 We Go, sentetik pistte üçte üç yaptı ancak çim performansı biraz zayıf. Yine de yumuşak pistte iki birinciliği olduğunu unutmamak lazım. 

2. KOŞU4 My Charming Prince, bu grupta bu mesafede yarış kazanan tek safkan. Chantilly'de sentetik pistteki üçüncülüğünde eski formuna kavuştuğunu gösterdi. Black Comedy de form durumu iyi olan atlardan biri. Hem çim pistte hem de sentetik pistte çok iyi yarışları var. 10  Carribean Bay, Mart ayında sentetik pistte kazandı. 12 Royal Ghost, maiden yarışlarda fena koşmadı. Bu grupta iş yapar.