Yarın hafta sonu olduğu için bu gece hem Almanya hem de Sha Thin çalışmaya karar verdim. Dün Almanya ikinci altılıyı bulduk ama birinci altılıda cazip tekimiz, yarışın favorisine poto önünde geçilince beşte kaldık. İnşallah, yarınki üç programda da  başarılı oluruz. 

THIS ONE'S FOR YOU: Bu yarışın önde gele 3 atı ola K Fortune, Jade Fortune ve bizim bankomuz This One'S For You'nun birlikte katıldığı son yarışı izledim. Dilerseniz siz de BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz. Zaten sitede bunları izleyip atları inceleyebileceğiniz bir paylaşım var. Yarış Programına girip bakabilirsiniz. Biz bu yarışa yeniden dönecek olursak o gün düzlüğe K Fortune önlerde giriyor, Jade Fortune 11. sırada, This One's For You ise 12. sırada giriyor. Bunlardan K Fortune temposunu korusa da geriden gelen atlar kuvvetli olduğu için dördüncülükte kalmış. Jade Fortune içeriden yürüyor, This One's For You ise en dışa açılıyor. Düzlükte 10 boy kadar farkı çok rahat kapatan safkan, zaten biraz daha mesafe olsa rahat kazanırmış. Bugün Joe Moreira'nın o kadar geç kalacağını sanmıyorum. Jade Fortune, 2018 yılından beri yarış kazanamıyor. Bugün buna bir son verebileceğini de sanmıyorum. Çünkü yarışı izlerseniz her iki at da güçlü gelmesine rağmen This One's For You, rakibine göre çok çok farklı.

Burayı tek atmak istemeyenler için altını çizmek istediğim birkaç at var. Birincisi 2 Jade Fortune, diğeri de bir alt grupta 60 kg'la koşup potoda kaybeden ve tempo çok yükselmezse öne yakın gitmesinin avantajını kullanacağını düşündüğüm 14 Ka Ying Birillance, üçüncüsü Zac Purton tercih etmese de en iyi üçüncü jokey durumundaki K Teetan'la koşan uygun kilolu 11 Party Every Day, sonuncusu da önde boş kalırsa 7 Telecom Rocket

FANTASY: Fantasy, son 7 yarışında 3 kez kazanmış ancak şu var ki bir yarışında 2 boy fark yemiş ve kalan 3 yarışında da ya burun ya da baş farkıyla geçilmiş. Safkanın kilosu, bu gruptan iyi olduğunu anlamamıza yeter. Moreira ile bu dördüncü buluşması ve beraber katıldıkları koşularda elde ettikleri neticeler ise 2-1-1 şeklinde. Son koşularında Moreira safkana ne kadar güvendiğini hiç acele etmeyerek gösteriyor. Sonlarda bir iki teşvikle grubu yarım boy farkla ayırıp kazanıyor. Belki bugün biraz daha zorlanacak ama bu grubu geçebileceğini düşünüyorum. Onun da son yarışını buradan izleyebilirsiniz: TIKLAYINIZ

BALISTIC KING: Baltic King, son birinciliğinde neredeyse buradaki bütün güçlü rakiplerini geçmiş. Bugün iki kilo fazlası olsa da şöyle bir durum var: Düzlüğe altıncı gelen safkan, uzunca bir süre yol bulamıyor. Jokeyi o kadar ısrar ediyor ki gerçekten de iki atın arasına korkusuzca girerken rakiplerini sağa sola ittiriyor. Yolu bulduktan sonra da adeta uçarak kazanıyor. Dediğim gibi, bugünkü güçlü rakiplerini o gün geçmiş ve hiç de zorlanmamış. Bu mücadelede neden bir kez daha geçmesin ki? Safkanın yarışını BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz.

SERKAN YAŞAR'IN ALMANYA MÜLHEM TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Sha Thin At Yarışı Tahminleri

5.6.8.9.1.14
4 THIS ONE'S FOR YOU BANKO
1 FANTASY // 3
5.2.11.9.12.4.3.1
12 BALISTIC KING // 4.10.1
2.1.10.4.5.8.14

16.8 TL // 134.4 TL 

HONG KONGLU USTA YAZAR PHILIP WOO'NUN 7 KOŞUYA DA YAPTIĞI GENİŞ YORUMLU ANALİZLERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ