Günün 2.Ayağı Ankara pistinde kolayca kazandığı yarışının ardından geriye alınan THE MAILMAN önde gitmeyi seve yapısıyla kısa mesafede ilk atımdır. 4 gün önce kum yarışında ki ikinciliği etkili olan WONDER uygun rakipleri yanında beyaz bayrak ayna yapabilir. İlk yarışını kazanması bilen BİCİ BİCİ gibi kısa ve orta mesafeli koşularda birincilikleri bulunan isimin anne kardeşi KING VOICE ve Şanlıurfa pistinde sezona devam ederken son yarışında sert rakipler arasında yedincilikte kalmasına rağmen çok beğendiğim KOCAOĞUL geçtiğimiz yıl burada KV birinciliği bulunan isim olmasından dolayı, kısalan mesafede günün sürprizini gerçekleştirebilir.

ORADINARIO Geçtiğimiz yıl bu koşunun galibi olan safkan burada ki bir çok rakibini de geride bırakabilmişti. Sezona pistinde iki yarış görerek başlamasına rağmen İdmanlarını Şanlıurfa'da pistinde devam eden isim sırasıyla  1000//1.02, 400//24 ve 800//50 rahat galoplar sergilerken Sevdiği Adana pistinde günün ilk bankosudur. 

HUMBARA Kazandığı yarışın ardından katıldığı iki koşusunda önde sert tempoda kaçan rakiplerine takıldığı için istediği performansı sahaya yansıtamayan safkan bir aylık bir süre geri çekildi. Bu süreç içerisinde hafta en az iki defa piste çıkıp hazırlık hazırlıklarını sürdürürken son olarak 23//35.7 rahat galop yapan isim, Muhtemelen önde DOWN TOWN'un numara alacağı koşuda günün ikinci bankosudur. 

IMPULSIWE-EL CONQURADOR Grubun üzerinde gördüğüm  iki sprinter isimin sonuca gitmesi muhtemel olasılık olarak görünüyor. Zaten Impulsıwe bu seneye çok iyi giriş yaparken, Rakibi ise kazandığı koşudan sonra form düşüklüğü yaşasada yeniden toparlanarak şanslı olabilecek isimdir..

ABUŞ-MAVİDALGA Son GRUP-2 ikinciliği sonrası uygun rakipleri bulan ABUŞ Önde numarayı alıp temposunu koyacak olan ve son yarışında geç çıkmasına rağmen tabelanın son sırasında yer edinen MAVİDALGA mücadelesi son ana kadar sürecektir.. Bu iki isimi ben ayırmadım..