AFTER DEAD Maiden dan uzun mesafeli koşu kazanarak çıkan safkan 2.05.39 yaparken grubun da en iyi derecesini sahip olup yeniden birinciliğini en güçlü  adayıdır.. Mesafe uzadıkça daha iyi performansı ortaya koyan TIME OF BEST'in son koşusu kesinlikle ölçü değil. Bugün için önde yalnız kalmayı başarırsa rakiplerine direnerek çizgiyi önde geçebilir. Sürekli orta mesafeli koşularda sert rakipler ile  mücadele Edip son olarak 1900 kumda üçüncülük elde eden HAKK HANI Ahmet Çelik'in bir kaç isimden inip bu safkanı safkanı tercih etmesinden dolayı koşuda söz sahibi olabilir..

BERKE HAN Grubun en hazır tayı konumun da olan safkan daha farklı performans sergileyeceği Çim pisti bulmuş durumda.. Vasat rakipleri arasında etkili düzlük sprinti ile günün bankosudur..

COOGER: GOOD CURRY'in kendi temposunda ilerleyeceği bir yarış olacak. İzmir pistinde katıldığı son iki koşusunda beşinci ve son yarışında ikinci olmasına rağmen ters pistten etkilenip istedi sonuçları alamayan COOGER yarış hayatına başladığı ve  çok başarı sağladığı Adana pistinde rakiplerinin bir adım önünde görüyorum.. Önde yalnız kalacak olan GOOD CURRY ve yarışın temposu 800 virajı ile birlikte sertleşirse kendisine gün doğacak olan BİTCOİN sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.

GOLDWYN katıldığı  üç koşusunda henüz bir varlık gösteremeyen safkan cima daha yatkın görünüyor. Annesi Prenses Göksu bir çok GRUP koşuda boy gösterirken Birincilikleri bulunan bir isim.. Ayrıca SARI PEKKAN temsilcisidir.. Ahırı da kuvvetli olan safkanın idman pistinde ki 25//51 rahat galobu ve formda jokeyi ile günün sürprizini gerçeklestirebilir..

DIVINE FIRE Ankara pistinde yarış hayatına başlayıp üç çim koşusu ve Adana pistinde katıldığı kum yarışlarında pek varlık göstermeyen isimden bugün farklı performans bekliyorum.. Son üç çalışmasında iç piste çıkıp iyi dereceler çıkartan isim son olarak 25//49 hafif calışarak yaparken, Baba DİVİNE LİGHT annesi  Nekolen ise TURAÇ gibi kaliteli bir isimin kısrağı olunca hemen göze çarpıyor.. Günün sürprizi ne aday ikinci isimdir.