İngilizce bilenler doğrudan bağlantılara tıklayabilirler gidebilirler. İngilizce bilmeyenler için aşağıya kısa bir kullanma kılavuzu hazırladık. Sitemizde yer alan yabancı sitelerin yorumlu tahminlerine bakmayı da unutmayın. 

Diğer hipodromların YARIŞ PROGRAMLARI için buraya tıklayınız.
Kullanma kılavuzu aşağıdadır.KULLANMA KILAVUZU

Yarış programı sayfamızdaki bağlantılardan birine tıkladığınızda karşınıza şu şekilde bir sayfa çıkacak: 


AÇILIŞ ORANI NEDİR?


Bahis şirketlerinin bir safkan için programdan iki gün önce belirlediği ganyana açılış oranı denilir. Örneğin 4/1 demek o safkanın 1'e 4 kazandırdığını göstermektedir. 7/2 ise 1'e 3,5 kazandığı anlamına gelir. 

WORKOUT NEDİR?

Atların isimlerinin üzerine tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Oradaki "workout" yazısı safkanın galobunu belirtir. Bu sayfada şöyle ifadelerle karşılaşacaksınız: 4F, 6F, 5F, 3F. Mesela 4F yazıyorsa bu, galobun 800 metre olduğunu ifade eder. Yani her F, 200 metre demektir. 

3F=600 metre
4F=800 metre
5F=1000 metre

Breezing: Rahat
Handily: Çok rahat
From the gate: Start çıkışlı galop


ATLARIN YARIŞLARINA NASIL BAKILIR?

Öncelikle "results" bölümüne tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak. Burada "chart" yazan bölüm, o yarışın detaylarını verir. Yani "kimle koştu, kaç boy farkla bitirdi. Yarışın bitiriş derecesi neydi." gibi sorularınızın cevabı orada. O tabloyu nasıl yorumlayacağınızı da aşağıda anlattık.


"E" harfi ile gösterilen bölüm ise Equibase sitesinin safkanın o günkü performansına verdiği puandır.

Video bölümü görüntülenemez. Üyelik istiyor. 

Yarış tiplerinin kolaydan zora doğru sıralanışı ise şu şekildedir:

Maiden Claiming<Maiden Special Weight<Claiming<StarterAllowance<Allowance Optimal Claiming<Allowance<Stakes<Group


CHART TABLOSU NASIL OKUNUR?

Yarış detayları bölümüne, yani "chart" tıkladığınızda açılacak olan sayfa aşağıdaki gibidir. Fotoğrafı dikkatle incelerseniz okumanın ne kadar basit olduğunu görebilirsiniz.