İLK AYAK

Günün ilk ayağında üç safkanın ön planda olduğunu söylemek doğru olur: Brew Casa, Apple County, Nurse List. Bunlardan Nurse List ve Apple County son koşularını kazandılar ama bir önceki yarışlarında Apple County, Nurse List'i geçmişti. Brew Casa ise bunlardan epey farklı yarışlardan gelen bir at. Buradaki ilk yarışında 15.160 $ birincilik ikramiyesi olan yarışta dördüncü oldu. Daha sonra 5.000 $ birincilik ikramiyeli yarışta ikincilik elde ederek bu tarz yarışlarda başarılı olabileceğini gösterdi. Koşuda üç at öne çıksa da ben bunlardan ikisini yazacağım. Nurse List, Apple County'ye geçildiği gün pist balçıktı. Bugün biraz daha normale yakın bir pist olacağını düşünüyorum. Hava durumuna baktım ve yağış görünmüyor. 


ÜÇÜNCÜ AYAK


Açık yarış galibi Stephens Answer, o gün mesafenin ideal koşu mesafesi 1600 metreden uzun olması, Will Rogers'taki ilk koşusu olması ve diğer rakiplerine göre biraz da kilo dezavantajının bulunmasından ötürü ikincilikte kaldığını düşünüyorum. Ki zaten burun farkıyla geçildi. Ancak bugün bir başka dezavantajı var: Uncail, Lindante, Seaatle Thunder, Towards The Light gibi safkanlar da önlerde gitmeyi seviyorlar. Bunlardan Toward The Light iki ay önce katıldığı son koşusundan 12 boy farkla çıktığı gibi bitirerek birincilikle ayrıldı. Ben bu yüzden bu ayağa biraz at yazacağım.


BEŞİNCİ AYAK

Beşinci ayakta koşan Dad Said No, son iki koşusunda Fair Grounds ve Delta Towns Hipodromlarında biraz daha sert rakipler arasında koşup ikincilik almış. Will Rogers'ta ilk defa koşacak. Bahsettiğim yarışları 1700 metre mesafeliymiş ama safkanın kazandığı koşular 1400 metrede. Yani bugünkü 1600 metre de bu safkan için çok uygun duruyor. Ülkemizde bahisler totolara göre oynandığı için ikinci at çıkmış ancak Amerika'da çok daha gerilerde tutuluyor. Bu durumu biraz şaşırtıcı bulduğumu söylesem yeridir.  

Bu ayakta ilginç bir durum daha var. Bu safkanların neredeyse hepsi birbiriyle bir şekilde koşmuş. Üstelik iki ayrı yarışta bir araya gelmişler ve aynı mesafede yapılan yarışların bitiriş dereceleri de bir birine çok yakın. Ben bu yüzden yarışın nasıl neticelendiğini ve atlar o yarış sonrası performanslarına göre verilen puanları yazacağım: (85) Smokn Policy, son koşusunda (83) Bens Magic Stone, Intımıdating, (80) Spring Time Mojo'yu geçmiş. (81) Mega Honour ise (80) Fusuachi Flame, (74) Stickinwiththeguys, (43) A Wet Bit Flirty'yi geçmiş. Bir tek Rocky Boy İndian bu safkanlarla koşmamış. Bu yüzden ben küçük kuponumda dört atı diğerlerinden ayıracağım.

ALTINCI AYAK

Son ayaktaki Ten Count Out'un totosunun kötü olduğuna bakmayın. Safkan bunlardan çok daha sert gruplarla mücadele etmiş. Şöyle anlatayım: Bu yarışın ikramiyesi 6.270 $, Ten Count Out'un son koştuğu yarışın ikramiyesi ise 11.600 $, ondan önceki yarışları da 21.600 $ vb. şekilde devam ediyor. Yani bugün kendisine göre epey alt grupta koştuğunu söyleyebiliriz. Jokeyinin 2020 yılında katıldığı 318 yarışta 78 birincilikle %25 kazanma yüzdesi, 205 yarışta da ilk üçte olduğunu söyleyebilirim. Keza antrenörü de 539 yarışta 104 birincilikle %20 kazanma oranına sahip ve çalıştırdığı atlar 275 kere ilk üçe girmiş. Yani bugün bütün oklar bu safkanı gösteriyor. 

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak destek olmanızı rica ediyoruz. Sitemizin sizin desteğinize ihtiyacı var. Açılan sayfayı , işlem yapmadan kapatabilirsiniz. İşinize yarayan bir bağlantı çıkarsa indirebilirsiniz de. Yalnızca bir reklam sayfası. Kesinlikle virüs içermez.


Murat Kaya Will Rogers At Yarışı Tahminleri

Üçüncü ayakta koşudan çıkan 8 yerine 6 eklenmiştir.

3.8
3.9.7.1.11.10
5.9.10 // 4.6
8.1.9.11.6.3
1.4.5.8.9 // 7.2.3
10 TEN COUNT OUT BANKO

54 TL // 144 TL