1. KOŞU

4 SPIRIT MISSION'un Turf Paradise'da ikinci olduğu koşudaki rakipleri bugünkülerden biraz daha sertti. 1600 metre mesafeli koşuda burun farkıyla kaybeden safkan, özlediği birinciliğe burada kavuşabilir. Bu pist ve mesafede beyaz bayrak ayna yarışı yaparak kazanan 9 Survey'in jokeyinin ve antrenörünün bir araya geldikleri koşularda kazanma yüzdeleri fazla. Son koşusunda çok etkili olmasa da şu sıralar çok formda olan ve Will Rogers'taki son alt koşularından iki birincilik, iki de ikincilik çıkaran ilgilileri ile 6 Touch Em Up, buranın başjokeyi Broberg ile ihmale gelmez.

2. KOŞU

Bu pist ve mesafede ikinci olduğu koşunun ardından formunu yükselten 3 BREW CASA, şimdiye kadar yaptığı yarışlar göz önünde bulundurulduğunda burada favori olmayı hak ediyor. Mesafe tecrübesi bulunan 1 Camo Washita, iç kulvar avantajıyla etkili olacaktır. Geçen ay kazandığı yarışın ardından formunu aynen muhafaza eden 7 Apple County, sertleşen rakiplerine rağmen ihmale gelmez.

3. KOŞU

Uzun bir aranın ardından piste çıkacak olan 9 OUR VISION, bu koşu için etkili çalışmalar yaptı. Üstelik safkan, daha önceki rakiplerine nazaran daha zayıf bir grupta koşacak. Jokeyi ve antrenörü ise son dönemde çok formdalar. Start aldığı iki koşudan da dördüncülük çıkartan 3 Jimmy Wine, geçtiğimiz hafta yaptığı galoplarla güven veriyor. Oaklawn'daki ilk startından sonra Will Rogers'ta daha uygun rakiplerin arasına gelen 5 To The Front, kuponlardaki yerini almalıdır.

4. KOŞU

Start aldığı son 7 koşudan 5 birincilik çıkartan 5 STEPHEN ANSWERS, ikinci olduğu koşuda da baş farkıyla kaybetti. Verdiği aradan sonra iki yarış gören safkan, müsait grupta birinciliklerine bir yenisini ekleyebilir. Hiç başarılı olmadığı 1200 metre mesafeli son koşusunda dördüncülükte kalan 2 Lindante, bir yarış önce bugünkü mesafede kazanmıştı. Yeniden sevdiği mesafede koşacak olmasıyla ön sıralarda değerlendirilmeli. Bu mesafeyi çok seven 3 Seattle Thunder da mücadelenin içinde olacaktır.

MURAT KAYA'NIN 3 SAYFA YORUMLANMIŞ WİLL ROGERS TAHMİNLERİ YAYINDA..

5. KOŞU

Geçen ay burada katıldığı, aradan sonra ilk mücadelesinde biraz paslanmış görünen 8 LAUNDRY KYLE, o gün daha önceki iyi yarışlarını mumla arattı. Fakat bu defa farklılaşan ve iyi hazırlanan Laundry, daha iyi bir performans sergileyecektir. 1200 metrede başarılı olamayan 1 Los Suenos, ikincilik ve üçüncülük elde ettiği ve çok sevdiği mesafe, 1100 metreye çıkıyor. O koşusundan sonra yaptığı galoplarında gerçekten iyi dereceler çıkaran safkan bu kez çok iddialı. 11. kulvar dezavantajına rağmen 11 Posse Gone Wild da  iyi durumuyla dikkate alınmalıdır.


6. KOŞU

Çok istikrarlı bir safkan olan 1 ROCKY BOY INDIAN, Will Rogers'ta piste çıktığı ilk koşusunda dördüncü olurken güven verdi. O gün 1100 metrede piste çıkan safkanın ilgilileri akıllıca bir hamle yaparak bugün 1600 metreyi tercih etmişler. Bu pist ve mesafede yüksek başarı oranına sahip olan birinci kulvardan çıkacak olması da bir başka avantajı. 3 Bens Magic Stone, uzun zamandır kazanamasa da daima güven veren bir safkan. Son koşusunda öne erken gelen safkan, bugün yakın takip edip doğru zamanda önlere sarkarsa kazanabilir. Dış kulvardan çıktığı son koşusunda benzer rakipler arasında yarım boy farkla kaybeden 5 Smokn Policy, bugün daha uygun bir start çıkışı yapacak olmasıyla iddialılar arasında.


7. KOŞU

12 VERONICA'S DREAM, en dış kulvardan çıkacak olsa da daha iyi gruplarda koşmuş olması ve elde ettiği son birincilikteki görüntüsüyle favori durumunda. Ayrıca safkan bu pist ve mesafeyi çok seviyor. İç kulvar ve eküri avantajına sahip olan 1 Lazzarella, Turf Paradise'da kazandıktan sonra Ritillo'da ikincilik elde etti. Bu gruplarda her zaman başarılı olan safkan, tehlike yaratacaktır. Eskiye nazaran daha uygun rakiplerle koşacak olan 10 Ten Count Out, bu koşuya iyi hazırlıklarla girecek olan 7 Daneira ihmale gelmeyecek isimlerdir.