1. KOŞU

Bu koşu şartında başarılı yarışlar yapan 7 GOOD DAYS, bugün başjokeylerden Zac Purton'u da yanına almış. Sha Thin'deki iki koşusundan da ikincilikle ayrılan safkan, uzun mesafeleri de çok seviyor olmasıyla iki yarıştır yaklaştığı birinciliğe bugün ulaşabilir. Geçtiğimiz ay daha kısa mesafede iki yarış kazanan 4 Gala Night'ın iki yarış önce kötü performans sergilese de son koşusu başarılıydı. Bu mesafede ilk kez koşacak olan Gala Night'tan iyi performans bekliyoruz. Sha Thin'deki son beşinciliğinde güven veren 9 Bullish Glory'nin bu gruplarda kazanması için biraz daha efor sarf etmesi gerekiyor fakat tabelada yer bulabilir. Bir yıldır yarış kazanamayan 10 Happy Rocky için ilgilileri tarafından daha uzun mesafenin tercih edilmiş olması akıllıca bir hamle. En kötü ihtimalle tabelada yer bulacak bir isim.

2. KOŞU

Bu sezon birkaç yarış kazanan 2 VICTORİOUS SEEKER, son iki koşusunda Sihirbaz Moreira ile koşuyor ve yakın aralarla kaybediyor. Birkaç yarış önce benzer bir koşuda ikincilik elde eden safkan, Happy Valley'deki son koşusunda dış kulvar dezavantajına rağmen potoda kaybetti. İkinci kulvardan çıkacak olmasıyla bugün için güven veriyor. Sha Thin'deki son koşusunda bu klasta ve bu mesafde yakın ara bir üçüncülük elde eden 7 Fortuna Petrol de iddialı isimler arasında. İki yarış önce Happy Valley'de çok iyi performans ortaya koyan 10 Winners Brother, o gün baş farkıyla ikincilikte kalmıştı ancak biraz daha erken öne yürüseydi kazanabilecek durumdaydı. 12 Virtus Star, son startında dış kulvardan çıkması ile büyük bir avantaj kaybına uğradı. O gün üç boy farkla geçilen safkan, bir yarış önce de muhteşem bir ikincilik almıştı. 

3. KOŞU

Bugün diğer yarışlarına göre önemli ölçüde kulvar avantajına sahip olan 2 HAPPY WARRIOR'a bugün Zac Purton binecek. İkili daha önce de birçok kez bir araya gelmişlerdi ve bu mesafede bir kez kazanıp birçok kez de başarılı yarışlara imza atmışlardı. Bu mesafedeki son üç yarışında da kazanamayan safkan için bugün elverişli koşullar oluşmuşa benziyor. Bu mesafedeki son yarışını kazanan 5 Focus, favori için önemli bir tehlike gibi görünüyor. O koşusunu burun farkıyla kazansa da bundan daha iyisini yapabilecek durumda. Son altı koşusunda da ikincilikte kalan 6 Everyone's Elite, bunu huy edindi. Bugün de benzer şekilde bir yarış izleyebiliriz. Trafik sorunu yaşadığı son koşusundaki dördüncülüğü harika olan 4 Har Har Heart, bugün de benzer bir sıkıntı yaşamazsa iddialı olacaktır.

4. KOŞU

Son ikinciliğinde baş farkıyla kaybeden 6 SUPER ALLIANCES, o gün yarışı önlerde götürmüştü. Bugün de ortaya benzer bir performans koyarsa koşuyu lehine çevirebilir. 7 Simply Fluke, bu ayın başlarında 12. kulvardan çıktığı yarışı kazanarak çok iyi bir performans sergilemişti. Sihirbaz Moreira, harika bir performans sergileyerek safkanın enerjisini çok iyi kullanarak burun farkıyla kazandı. Bugün de benzer şekilde 12. kulvardan çıkacak olan safkan yeniden üstesinden gelebilir. Sha Thin'deki yarışlarında iyi performans sergileyen 4 Colonel, Yakın ara dördüncülüğü sonrası bir kez daha Purton ile koşacak olan safkan iddialı. Henüz yarış kazanamayan 2 First Responder, bu ayın başlarındaki dördüncülüğünde olumlu sinyaller verdi. 9 Coolceleb'in bu pist ve mesafede iki birinciliği bulunuyor. Bugün gerilerde tutulsa da günün süprizini yapabilir. 


TJK PDF PROGRAMA SON! - Hong Kong At Yarışı Programı (Yarış Videosu, Galop, Derece)


5. KOŞU

İç kulvardan çıkacak olan 7 WOOD ON FIRE, yakın zamanda bu pist ve mesafede iyi neticeler aldı. Son üç koşusundan birinde burun farkıyla diğerlerinde de bir iki boy farkla kaybetti. Bu pisti seven safkandan bugün çok etkili bir yarış bekliyoruz. Wood On Fire'ı son koşusunda burun farkıyla geçen 8 Travel Datuk,Sha Thin'de ikinci olduktan sonra burada katıldığı mücadelede kazanan atın iki boy gerisinde bitiren 9 Victroy Mastery, henüz yarış kazanamamış olsa da iddialı isimler arasında. Son koşusunda burun farkıyla geçilen 10 The Show, bir yıldır kazanamıyor olsa da özlediği birinciliğe bugün ulaşabilir. Yarışın sürprizi 4 Winners Heart'tan gelebilir.

HONG KONGLU YAZARLARIN VE RACİNG POST'UN HAPPY VALLEY TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

6. KOŞU

Formundan hiçbir şey kaybetmeyen 6 FLASH FAMOUS, bugün kazanmaya yakın görünüyor. Bu pist ve mesafedeki son üç yarışından iki birincilik, bir de ikincilik çıkartan safkanın kazanmasını bekliyoruz. 

Bu pist ve mesafedeki son koşusunda kazanan atın iki boy gerisinde bitiren 7 Green Reign, İrlanda'da maiden koşu kazandıktan sonra Hong Kong'a gelen 9 Delightful Laos, son yakın ara üçüncülüğü ile Xiang Bai Qi ve bu pist ve mesafedeki son koşusunda iyi bir dördüncülük elde eden 8 Wind Glider, avantajlı starttan çıkacak olmasıyla Flash Famous'un hata yapması halinde devreye girebilecek isimlerdir. 

7. KOŞU

6 ay sonra katıldığı koşudan, yarış içerisinde sıkıntılar yaşamasına rağmen 1 boy farkla birincilik çıkartan 3 YOUNG LEGEND, o günkü jokeyi Zac Purton, bugün başka bir ismi tercih etmiş olsa da aynı başarıyı tekrarlayabilir. Son üç koşusunda Sihirbaz Moreira ile koşan 9 Diamond Brillant, bu kez şampiyon Zac Purton ile start alacak. Eminim ki Purton bugün onu kazanma potasına sokacaktır. Son koşusunda kazandığı jokey Sihirbaz Moreira tercih etmese de dış kulvar dezavantajı bulunsa da 5 Victoriam ve son katıldığı mücadeledeki rakiplerinden daha zayıfları ile karşılacak olan 1 Shining Gem yarışın iddialı isimleri arasında.

HONG KONGLU YAZARLARIN VE RACİNG POST'UN HAPPY VALLEY TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

8.  KOŞU

Yakın ara üçüncü olduğu bu pist ve mesafedeki son koşusu çok etkileyici olan 4 FARSHAD, bugün ağır kilolu olsa da benzer gruplarda daha önce kazandığ yarışları bulunuyor.  Daha uzun mesafedeki son iki koşusunda harika ikincilikler elde eden 11 Owners Star'ın bugüne kadar kazandığı beş yarışın dördü Happy Valley'de. Beşinci olduğu yarışta kazanan atın sadece 1 boy gerisinde bitiren 5 Heavenly Thougt, iki yarış önce burada elde ettiği ikinciliği tekrarlarsa çok şanslı olur. Son koşusunda virajı en dıştan dönmesine rağmen dördüncü bitiren 3 Surrealism, koşunun bir başka şanslı ismidir. 

THE SUN TAMPA BAY AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

9. KOŞU

7 Beauty Spark son startında Californiadeepshot veSHOUSON'u gerisinde bırakmıştı. Ancak safkan bugün o güne nazaran daha ağır kiloyla koşacağı için aynı performansı tekrarlayıp tekrarlayamayacağı belli değil. Shousun bugün, sevdiği pist ve mesafede koşacak olmasının yanı sıra altıncı kulvardan çıkacak. Ayrıca son koşusuyla aynı kilolarda koşacak olması da az farkla geçildiği rakibini bu kez mağlup edebileceğini gösteriyor. Yarışın favorisidir. 

4 Little Bird ve 3 Jumbo Happines, iyi durumlarıyla yukarıdaki üç ismin hatasını kollayacaklardır.


TAMPA BAY'DA KOŞACAK OLAN ATLARIN SON PERFORMANS PUANLARI, SON GALOPLARI VE YARIŞLARIN DETAYLI ANALİZLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ