1. KOŞU


8 aydır koşmayan 1 SUZİE ITS YOU, Ağustos ayında sert grupta yarış kazanmıştı. Safkan ayrıca, %25 kazanma yüzdesine sahip Bobby Dibona'nın antrenesine geçti, ilk kez koşacağı çim pistte en şanslı isim. 26 kez koşup bir kez kazanan 2 Broadway Peggy'nin son ikinciliği oldukça etkileyiciydi. Bugün o yarışını tekrar ederse özlediği birinciliğe kavuşabilir. Son koşusu tatminkar olan 4 Bahamian Girl, bugün şanssızlığına son verebilecek durumda.

2. KOŞU

7 STARSHIP VOYAGER, bu ayın başında benzer bir yarışta ikincilik elde etmişti. Safkan o gün yarışın sonlarında biraz güç kaybetmeseydi birincilik de çıkarabilirdi. Bugün kazanmak için o yarışından daha iyi bir performansa da ihtiyacı yok. Aynı yarışta dışarılardan dolanmak zorunda kalınca üçüncülükten öteye geçemeyen 8 Goodbye Gaby, uzun mesafede başarılı olamayınca kısaya dönen 3 İndependent Miss ise Starship'in eksik koşmasını bekleyecek olan safkanlar.

3 .KOŞU

Bu pist ve mesafede 6 boy farkla kazanan ve muhteşem bir forma sahip olan 3 KAUFY BEAN, orta mesafede çıkacağı bu mücadele için yaptığı galoplarında da harika görünüyordu. Kısa mesafede iyi koşan 5 Over The Channel'ın form durumu iyi. Son ikinciliğinde gerçek performansını sahaya yansıtamadı. Bundan daha iyisini yapabileceğini bugün gösterebilir. 2 boy farkla kazandığı koşudaki denklikte rakiplerle koşacak olan 7 Azrael de bir başka şanslı safkandır.

4. KOŞU

Kendisine kısa gelen 1000 metre mesafeli mücadelede daha sert rakiplerle karşılaşan 1 BEYOND GONE, kendisini bu mesafede ve bu seviye gruplarda ispatlamış bir safkan. Geçen ay 1000 metre mesafede etkili bir birinciliğe imza atan 3 Captured By Fate, daha iyisini yapabilecek potansiyele sahip. Son koşusunda Beyond Gone arkasından ikincilik elde eden 7 Traveling Gambler, o koşuda biraz dışarılardan dolanmıştı. Bugün de dış kulvardan çıkıyor olsa da ilk üç içerisinde olacaktır. 

5. KOŞU

Her koşusunda biraz daha aşama kaydeden ve son yakın ara ikinciliğinden sonra bugün biraz daha kısa mesafede koşarak akıllıca bir tercih yapan 6 SNEER, geçen hafta çok iyi işlere imza attı. 4 Ervs Wench de bu mesafede çok etkili olmasını beklediğimiz bir isim. Çim pistteki iki yarışında da yakın aralarla kaybeden 8 Feeling Funny, bugün biraz gerilerde tutuluyor olsa da sürpriz yapabilecek bir at.

THE SUN TAMPA BAY YORUMLARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


6. KOŞU

Katıldığı yarışların büyük bölümünde ilk üç içerisinde yer alan 1 PROJECTED, son beşinciliğinde de yalnızca 1 boy farkla geçildi. Eküri, bu şekilde favori koşan atlarıyla çok iyi yarışlar yapıyor. Aynı mesafede beşincilik elde ettiği yarışına göre rakiplerinin çoğu daha zayıf olan 3 American Ninja, bundan daha zor gruplarda yarışlar kazanmış bir isim. İstikrarlı safkan 6 Philo da bu grupta şanslı olabilecek safkanlardan.

SAFKANLARIN SON GALOPLARININ, SON RESMİ YARIŞ PERFORMANS PUANLARININ YER ALDIĞI GENİŞ YORUMLU AT THE RACES TAHMİNLERİNE BAKMAYI UNUTMAYIN! - OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

7. KOŞU

2 HOP KAT, bir yıldır koşmasa da ilk yarışında Churchill Downs'da 8 boy farkla yarış kazanmıştı. Tyler Gaffoline ile koşacak olan safkanın oranı da formunun yerinde olduğunu gösteriyor. 1600 metrede etkisiz kalan 7 Ournationparade, Şubat ayında bu mesafede kazanmıştı. Hazırlıklarında ilerlemeler kaydettiği görülen safkan, ekürisiyle çok şanslı konumda.  Yarışlarında çok etkili olduğu gözlemlenmese de bu yarış öncesi yaptığı hazırlıkları muhteşem olan 5 Jake Rocks, asla ihmal edilmemeli.