10 Mart Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri 

DOMANİÇ Geçtiğimiz yılın sonunda ve bu sene katıldığı koşuların da daha sert rakipleri arasında birincilikler ve dereceli koşular elde eden safkan startla birlikte aldığı liderliği foto finişe kadar koruyup koşuyu lehine çevirmeye çalışacaktır.  Son koşusunu kazandıktan sonra kısa bir süre ara veren BERKALP sevdiği pist ve mesafe de etkili düzlük sprintini ayarlayabilirse koşudan birincilik ile ayrıma olasılığı yüksek isimlerdendir. M.Solmaz tercihi ile Yeniden uygun rakipleri bulan YÜKSELİM düşük tempoda gidilen bir yarış olması halinde şanslı olabilir. Mesafe ayırt etmeden zaman zaman etkili olabilen BOZTEPEBEYİ 29 Çok Rahat işi ile sertleşen rakipleri arasında günün sürprizini gerçekleştirebilir.

ÖZAYBERK Son üç koşusunda iki birincilik çıkartırken uzun mesafeli yarışlarda kendisini bulan bir safkan olarak göze çarpıyor. Bugün bakıldığında bir kaç sert rakibi olmasına rağmen hazırlıklarını eksiksiz olarak gördüğüm isim bugünkü binicisi Emrah Sincan ile  en son çalışmasında fazla sıkıştırılmadan 28//1.14 rahat yaptı. Küçük ve ölçekli şablonlara tek olarak yazılabilir. Karışık bir koşu olduğuna inanıp rakip arayanlar öncelikle FIRATAĞA'yı değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Bu koşuda bir çok rakibine geçilmiş olsa da 1400 metre kum pistte katıldığı son yarışında düzlük üzerinde akışlı görüntü sergileyip iki gün önce 28//43 çok rahat iş gösteren safkan günün sürprizine imza atabilir.

OMER IN MY HERAT Yarış hayatı boyunca katıldığı 4 koşunun sadece bir tanesini uyum sağlayamadığı İstanbul sentetik pistte dördüncü olarak tamamlayan kaliteli safkan 140 gün ara vermiş durumda. Son 1 ayda sahaya çıkıp dereceli işler sergileyen safkan 1200//1.15'in altına hiç düşmezken son olarak Özcan Yıldırım idaresinde rahat şekilde hazırlıklarını tamamladı. Ciddi kalite farkının olduğunu düşündüğüm rakipleri yanında günün bankosudur..