AVUSTRALYA AT YARIŞI PROGRAMI (YARIŞ VİDEOLARI, DETAYLI DERECELER)İngilizce bilenler doğrudan bağlantılara tıklayabilirler gidebilirler. İngilizce bilmeyenler için aşağıya kısa bir kullanma kılavuzu hazırladık. Sitemizde yer alan yabancı sitelerin yorumlu tahminlerine bakmayı da unutmayın. 

KULLANMA KILAVUZU

Avustralya yarış programının kullanımı çok basit. Yukarıdaki bağlantılardan birine tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor: Bu siteye ücretsiz üye olabilir ve böylece çok daha fazla detaya ulaşabilirsiniz. Sağ üst köşede "REGİSTER" yazan yere tıklayıp mail adresinizle üye olmanızı tavsiye ediyoruz. O durumda safkanların bütün yarışlarını görebiliyorsunuz.


"Form" yazan yere tıkladığınızda hemen aşağıda şu şekilde bir alan açılacak.YARIŞ SİMÜLASYONU NEDİR?

Bu alana tıkladığınızda sayfanın üzerinde bir simülasyon çıkacak ve safkanın o yarışında yarışı nerelerde takip ettiğini göreceksiniz. Bu yolla safkanın kaçak mı olduğunu, ortalarda mı takip ettiğini yoksa en geriden mi geldiğiniz anlamanız mümkün.


GENEL PERFORMANS ALANI NE ANLAMA GELİYOR?

Bu alanda safkanın o pistte, o mesafede, kariyeri boyunca kaç kez koştuğunu ve elde ettiği neticeleri görebilirsiniz. Burada bilmeniz gerekenler şunlar:

1. koşudaki A LONE HERO'yu örnek verelim. 

(CAREER 3: 0 0 0) yazıyor. Buradaki üç tane sıfırın anlamı ise o safkanın kariyeri boyunca 3 yarış koşup hiç ilk üçe girmediğini gösteriyor. Peki (CAREER 3: 1 0 2) olsaydı ne olurdu? Buradan şunu anlamalıyız: 3 kez koşmuş, 1 defa kazanmış ve 2 kere üçüncü olmuş. Yani oradaki (0 0 0)'daki her 0'ın anlamı 1.lik, 2. lik ve 3. lük sayılarıdır. 

HEAVY: Ağır pistteki performansı.
SOFT: Yumuşak pistteki performansı.
GOOD: Normal pistteki performansı.
COURSE: O gün koşacağı hipodromda katıldığı yarışlardaki durumu.

SAFKANIN İSMİNİN ÜSTÜNE TIKLARSANIZ NE OLUR?

Daha fazla detay için safkanın isminin üzerine tıklamanız gerekiyor.


Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.