1. KOŞU

Önemli ölçüde daha kolay rakiplerle koşan ve beş ay sonra piste çıktığı koşudaki 7.liği de fena olmayan 11 CARDIAC KID, bu pist ve mesafedeki en iyi performansını sergiledi. Jokeyi Tyler Gaffoline ile koşunun en şanslı ismidir. Bu mesafedeki ilk koşusunda az da olsa güven veren ve o gün trafik sorunu yaşayan 8 Limetini ile en iç kulvardan çıkacak olan ve buradaki ilk dördüncülüğünde beğenilen 1 Abdaa da ihmale gelmez. 

2. KOŞU

1 SPECİAL INCLUSION, 900 metre mesafeli bu sprint koşusunda en iç kulvardan çıkmasının avantajını en iyi şekilde kullanacaktır. Bu ayın başında gerçekleştirdiği çalışmalarında olumlu sinyaller veren safkanın ilgilileri ilk kez koşan atlarda %30 kazanma oranına sahip. Üçüncü kulvardan çıkacak olan 3 Sunshine City, orjin bakımından mesafeye çok yatkın ve başjokey Ortiz ile koşacak. Antrenörü Wesley Ward, taylar konusunda ülkenin kralı olarak nitelendiriliyor. İkinci kulvardan çıkacak olan 2 Missing Link'in babası Kantharos'un tayları ilk yarışlarında çok iyi koşuyorlar.

3. KOŞU

6 MONMOUTH DOCTOR, kariyeri boyunca bu kadar basit bir grupla karşılaşmadı. Son koşusu çimde olan safkan hiç etkili olamadı ve çim pisti sevmiyor. İki yarış önce bu pist ve mesafedeki son koşusunda yarım boyla kaybeden safkan şampiyon jokeyi ile kazanmaya çok yakın. 

Bugüne kadar 29 kez koşup 1 kez kazanan 7 Dazzling Prose, bu seviye yarışlarda fena performanslar sergilemiyor. Maidenden çıktığı yarıştaki formu aynen koruyan 1 Dardanellos da rakiplerinin hatasını kollayacak.

GULFSTREAM ERKEN BAHİS ORANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

4. KOŞU

Son koşusunda daha sert rakipler arasında, bu mesafede etkili bir yarış yapan 7 WINNING FACTOR, bugüne kadar maidenden çıkamadı ama bundan daha kolay bir grupla da hiç karşılaşmadı. Son koşusunda iki boy farkla geçilen 4 Farm Strong, bugün ondan daha iyisini yapabilecek durumda. 2 Cloud Based, Tampa Bay'daki son koşusunda güven veren görüntüsüyle burada etkili olabilir.


5. KOŞU

Burada aynı mesafedeki yarışında altıncı kaldıktan sonra önemli ölçüde daha kolay rakiplerle karşılaşacak olan 4 BIMINI, 1400 metre mesafeli o yarışın büyük bölümünde iyi performans sergiledi. O yarışın birincilik ikramiyesi 27.000 $'dı, bu yarışınki ise 12.000 $. Bu da safkanın ne derece klas düşürdüğünü göstermeye yetiyor. Jokeyi ve antrenörü bir araya geldiklerinde etkili sonuçlar alıyorlar. 8 Mystıc Nile, daha kısa mesafeli son koşusunda bir boy farkla kaybetmişti. Bu mesafede etkili olan safkan, bugün iyi yarışlarından birini yapabilir. Son koşusunda 11 boy farkla çok rahat birincilik elde eden 1 Papa's Little Girl, bugün daha sert rakiplerle karşılaşacak olsa da iddialı olacaktır.


6. KOŞU

Bu mesafede oldukça başarılı olan 3 COIN THE PHRASE, son koşusunda yarım boy farkla kaybetti. Bugüne kadarki istikrarlı yarışlarında karşılaştığı rakipleri bunlardan biraz daha sert olan safkan, bugün birinciliğe uzanabilir. Bu pist ve mesafedeki son koşusunda dışarılardan dolanmak zorunda kalan ve üçüncülük elde eden 5 Gloriously, daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip. Son koşusunda sprinte geç kalkınca burun farkıyla geçilmekten kurtulamayan 9 Fuddled, bugün dış kulvardan çıkacak olmasına rağmen, eğer son koşusundan biraz daha iyi bir performans sergileyebilirse maidenden çıkabilir.


7. KOŞU

Son koşusunda yarım boy farkla geçilen ve çim pistte çok istikrarlı bir görüntüye sahip olan 3 AUGUSTA MOON, bugün daha uygun rakiplerle karşılaşacak.  İç kulvardan çıkacak olan 1 Bean Counter, bu avantajını en iyi şekilde kullanmaya çalışacak. Bugün dış kulvar dezavantajı olsa da bu seviye koşularda başarılı işlere imza atan 10 I Am Magical de mücadeleye katılmaya çalışacak isimler arasında.


8. KOŞU

Her koşusunda biraz daha ilerleme kaydeden ve bu pist ve mesafedeki son koşusunda burun farkıyla geçilen 7 CHİLL HAZE'nin son ikinciliğinde düzlükte önü kapandı ve dışarılara açılmak zorunda kaldı. Jokeyi ve antrenörü çok formda olan safkan adını birincilik hanesine yazdırabilir. Dış kulvardan çıkacak olsa da bugüne kadarki yarışlarında yeter derecede performans sergileyen ve başjokey İrad Ortiz ile koşacak olan 9 Speedy Hans ile uzun bir aradan sonra koşacak olup Belmont'taki son yarışı güven veren ve geçtiğimiz günlerde idman pistinde harika işlere imza atan 5 Tempus da ihmal edilmemesi gereken bir at.

SAFKANLARIN SON YARIŞLARINDAN SONRA ALDIKLARI PERFORMANS PUANLARI, SON GALOPLARI VE HER KOŞUNUN GENİŞ YORUMU İÇİN TIKLAYINIZ

9. KOŞU

Bu pist ve mesafedeki son koşusunda buradaki rakibi Yolanda's Pride'ın burun farkıyla gerisinde bitiren 1 GHOSTLY BEAUTY, iç kulvar avantajıyla rakiplerinin önüne çıkıyor. 8 Yolanda's Pride da çok iyi form durumu ile yine rakibine üstünlük sağlamaya çalışacak. Kum pistte iki boy farkla kolay bir şekilde kazanan 9 Run Devil, aynı performansı çimde de tekrarlarsa iddialı olacaktır. Yarışlar kuma alınırsa ihmal edilmemelidir.

MURAT KAYA'NIN KUM-ÇİM AYRIMLI GENİŞ YORUMLU GULFSTREAM TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ